am gasit-o in casa in coma de gradul ll.. si s-a confirmat operatia la bucuresti | Forumul Medical ROmedic

am gasit-o in casa in coma de gradul ll.. si s-a confirmat operatia la bucuresti

03-01-2007
iulianod
Nu este medic/terapeut
iulianod
mama mea pe 23 decembrie 2006 am gasit-o la ora 11:45 in casa in coma de gradul ll. a fost dusa la urgenta, unde a fost diagnosticata cu intoxicatie cu monoxid de carbon. dupa lungi insistente a fost dusa sa faca un control tomografic deoarece nu isi revenea dupa 3 zile, la sectia de neurochirurgie a fost inernata si i s-au facut alte controale. deci acum diagnosticul ei este:ANEVRISM SACULAR CU CALIBRUL NEREGULAT PE CAROTIDA INTERNA DREAPTA, SUBARAHNOIDIAN, POLIGONUL LUI WILLIS CU MORFOLOGIE SI CALIBRU IN LIMITE NORMALE, FARA SPASM CEREBRAL. azi suntem pe data de 3 ian.2007 si s-a confirmat operatia la bucuresti la dl.dr. ciubotaru, as vrea sa stiu mai multe pana pe data de 9 cand va fi posibil sa aiba loc operatia. ce sanse are? mereu spune ca o doare capul, nu isi aduce aminte nimic si o doare spatele, probabil cum a cazut. tensiunea i se ridica pana la 159/90, nu are stabilitate in picioare desi le misca cand sta intinsa. uitasem, de 6 luni nu mai putea sa scrie, putea misca mana si sa faca efort dar nu putea scrie. ar avea vreo legatura? va rog sa-mi raspunde-ti!!! va multumesc! nadia
2 comentarii
0
09-03-2007, ora 00:00
muscle
Nu este medic/terapeut
muscle
CUMPARA CARTEA PARINTELUI ILARION ARGATU-RASPUNSURI DUHOVNICESTI LA INTREBARILE CREDINCIOSILOR, SAU ALTA CARTE DESPRE FARMECE DE ACELASI AUTOR SI VEI GASI RASPUNSUL IN EA, O GASESTI LA UNIVERSITATE, IN BUCURESTI
CAND MERGI SPRE UNIRII, PE TRORUARUL STANG, E UN MAGAZIN DE PRODUSE BISERICESTI
0
25-03-2007, ora 00:00
iulianod
Nu este medic/terapeut
iulianod
multumesc pentru sfat. sper sa fac rost de aceasta carte si aici in iasi de unde sunt. cat despre mama. a fost operata pe 15 ianuarie cu dublu anevrism pe partea dreapta care a fost clipat de de doua ori cu o alta explozie a vasului in timpul operatiei iar cu ajutorul lui d-zeu operatia a decurs bine. perioada de recuperare e grea. in partea stanga mai are un anevrism de 3 mm si pana nu se recuperaza nu poate fi operata. pana atunci riscuri peste riscuri. acum e acasa, nu poate sta in fund nu misca decat foarte putin partea stg. e greu dar speranza nu mi-o pierd, doar e mama. pierderile de memorie sun mari, traieste oarecum in trecut. si de multe ori nu vrea sa vorbeasca. multumesc. eu merg in biserica si ma rog pentru ea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scala de comă Glasgow
  • Tratamentul si ingrijirea unei persoane in coma
  • Coma de lungă durată - evoluÈ›ie È™i È™ansele de recuperare
  •