am o reactie alergica
buna am facut vaccinul cantgripin urma cu doua saptamani specific ca sunt alergic la polen in urma cu cinci zile mi-au aparut in palme si in talpi niste umflaturi ma mananca si sunt dureroase am fost la urgente si mi_au administrat calciu gluconic glucoza clorfeniramin(poate nu scriu exact) si mi-au disparut dar au reaparut a doua zi mai puternice si sa-u extins si pe corp fac tratament cu claritine si Xyzal ma dau si cu nidoflor dar se pare ca nu isi fac efectu sunt in atreia zi de tratament
5 comentarii
Foarte bine ca raportezi aici sa vada si alti ce "avantaje" aduce un astfel de vaccin.
Numai ca cu fiecare tratament medicamentos pe care il faci iti intoxici si mai mult organismul, nu stiu
cat de bine iti vor face aceste "tratamente" ulterioare.
Numai ca cu fiecare tratament medicamentos pe care il faci iti intoxici si mai mult organismul, nu stiu
cat de bine iti vor face aceste "tratamente" ulterioare.
buna am facut vaccinul cantgripin urma cu doua saptamani specific ca sunt alergic la polen in urma cu cinci zile mi-au aparut in palme si in talpi niste umflaturi ma mananca si sunt dureroase am fost la urgente si mi_au administrat calciu gluconic glucoza clorfeniramin(poate nu scriu exact) si mi-au disparut dar au reaparut a doua zi mai puternice si sa-u extins si pe corp fac tratament cu claritine si Xyzal ma dau si cu nidoflor dar se pare ca nu isi fac efectu sunt in atreia zi de tratament
ar trebui să consultaţi un medic dermatolog sau un dermatolog specializat. alergia dvs nu are legătură cu vaccinul având în vedere că au trecut două săptămâni de atunci- dacă era reacţie alergică cauzată de vaccin ar fi apărut pe loc şi v-aţi fi dat seama exact atunci, deci nu vă faceţi griji în legătură cu asta.
Claritine este un foarte bun antialergic, dar poate nu este suficient pentru dvs, sau poate de ce suferiţi nu este neapărat reacţie alergică - ci dermatită de contact, care are un alt mecanism şi un alt tratament- de aceea trebuie văzut la specialist.
Claritine este un foarte bun antialergic, dar poate nu este suficient pentru dvs, sau poate de ce suferiţi nu este neapărat reacţie alergică - ci dermatită de contact, care are un alt mecanism şi un alt tratament- de aceea trebuie văzut la specialist.
am aceeasi problema ca si (autorul "nvg") numai k eu nu am facut nici un vaccin. ce anume este aceasta infectie de piele, va rog sa lasa-ti un comm.
Vaccinul are potential alergic, dv.sunteti alergic, trebuia sa cititi bine prospectul la reactii negative. Scoateti din alimentatie toate alimentele cu potential alergic (nuci alcool alune condimente, oua lactate.) schimbati si apa.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3alergie sezoniera
- 3alergie la prezervative
- 2reactie alergica, sau intoleranta
- 9bubite rosii
- 8buze umflate, alergie la ce ?
- 4Alergie la apa...
- 5Unde pot afla la ce substante sunt alergica?
- 7Alergie?
- 17intoleranta la histamina
- 7Tratament alergie
- 9polipi nazali si alergie
- 3Alergie proteina lapte de vaca?
- 5imflaturi rosii, mi se umfla gitul ca nu pot respira, ochii ca nu vad deloc si buzele ca nu pot minc
- 12secretii abundente si uneori suierat pe piept
- 3alergie intoxicatie
- 2Simptome multiple: nas-gat-ureche
- 1Ajutati-ma, va rog. Reactii alergice
- 2Bubite pe maini
- 0Alergie sau soc anafilactic ?
Mai multe informații despre: Reactia alergica
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: