Am si eu un fel de fobie

29-04-2007
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Fobia mea este o teama de singuratate.
Este greu sa depasesti o fobie, dar nu imposibil.
4 comentarii
0
30-04-2007, ora 00:00
Dr. Andrei Dumitrescu
Psihologie, Bucuresti
Dr. Andrei Dumitrescu
Cand spui singuratate te referi la lipsa de prieteni, sau lipsa de apropiati in general, sau lipsa unei relatii mai profunde ?
0
24-05-2007, ora 00:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Si de prieteni, si ideea ca voi ramane fara rude, eu nu am voie sa am copii, nici fratele meu si este inevitabil sa raman la batranete singura, dar m-am mai resemnat in ultima vreme.
0
16-08-2007, ora 00:00
C.S
Nu este medic/terapeut
C.S
Ar fi bine sa nu te mai gandesti la asta ca la fobie.Tuturor ne este un pic frica de singuratate.din pacate...Nu e mai bine sa fii mai optimista?sa iti traiesti viata din plin? o viata avem si nu treb sa o risipim. Traieste-ti iubirea, viata, valorifica-ti parintii, prietenii, nu esti singura.Pana la batranete mai este mult timp, nu te mai gandi la asta...ai atata timp in fata, atata viata, atata fericita de care te poti bucura, ai atatea de facut. Fii optinista!!!si nu pune raul inainte, vezi partea plina a paharului, fara regrete:)
0
24-01-2008, ora 00:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Multumesc, asa este. Mai este si un Dumnezeu care va avea grija de mine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Frica de păianjeni, diminuată cu ajutorul realității augmentate
  • Terapia prin expunere adresate unei fobii poate avea efect și asupra unei fobii din altă sferă
  •