Am slabit f mult si vreau sa recuperez kilogramele pierdute

28-09-2020
thedream
Nu este medic/terapeut
thedream
Buna ziua. Am 38 de ani, 172 cm si 49 kg.acum. Acum cateva luni bune aveam 55-56 kg. Am slabit f mult pt ca am f des probleme la deglutie, ajung zilnic sa mananc pasat tip piureuri sau supe creme...pt ca normal nu reusesc, am senzatia ca se opreste mancarea in gat. Acum mai bine de 10 ani am avut aceeasi problema cu kilogramele si la recomandarea medicului endocrinolog am.luat Peritol si Mentat (Himalaya), timp de 3 luni de zile si in sfarsit am.pus pe mine kilogramele dorite, cat sa arat ca un om normal. Acum e la fel..nu ma simt bine in pielea mea, imi stau f largi hainele si arat f rau. Va rog ajutati-ma, am.inceput sa fac si psihoterapie online sunt f scumpe sedintele, macar sper sa ma ajute cu ceva. Dar ca si suplimente sigure? Ce as putea lua?? Peritol e ok sa il incep din nou? Locuiesc in Italia si aici il gasesc in farmacii. Multumesc. Sper sa ma ajutati cumva.
3 comentarii
2
28-09-2020, ora 12:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Incercati Sirop de pin. Da pofta de mancare.
1
28-09-2020, ora 20:30
Cristi1999
Nu este medic/terapeut
Cristi1999
Sunt medicamente psihiatrice destule care iti pot mari pofta de mancare, mergi la un psihiatru! Iti va da medicamentul antistres potrivit
1
30-09-2020, ora 15:57
thedream
Nu este medic/terapeut
thedream
Cineva care a trecut prin ce trec eu?? Cum ati rezolvat? Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: