Ameteli puternice
Buna ziua, am 37 de ani, sex masculin.
De circa o luna am inceput sa resimt o stare de oboseala pe care nu o aveam in mod obisnuit.
De vreo saptamana, am inceput sa am ameteli destul de puternice.
Am fost la urgenta, mi s-a spus ca sunt hipertensiv, insa nu am avut niciodata probleme cu tensiunea.
Am fost si la urolog vinerea trecuta, deoarece am pus pe seama problemei cu prostata. Aveam o durere in zona pelviana. Altceva nu ma durea in tot corpul.
Mi-a pus diagnosticul de posibila prostatita si mi-a dat sa fac analize.
Pana acum, la sange mi-a iesit bine.
La urina este in curs, insa ce nu a iesit bine ar fi
Corpi cetonici 40 mg/dL
Proteine 10 mg/dL
Mucus Prezent
In rest rezultatele sunt bune, mai trebuie sa iasa urocultura.
Astazi voi merge sa fac si ecografie la sistemul urinar.
Am vazut pe internet ca simtomele pentru nefunctionarea rinichilor sunt ameteala, confuzie, stari de greata/voma, puls ridicat, anemie, respiratie grea.
Si eu am toate aceste simtome.
Se poate face ceva in legatura cu starea de ameteala?
De mentionat ca nu o am tot timpul, de exemplu ieri nu am avut, insa astazi m-am trezit cu ameteala.
Am observat ca se intampla daca fac seara un dus fierbinte.
Probleme neurologice nu cred ca am, nu am avut niciodata. Pana acum 2-3 saptamani, nu am avut nici o problema de sanatate de ani buni.
Nu sunt sedentar, am vreo 4-5kg in plus fata de greutatea normala.
Daca poate sa-mi spuna cineva ce crede ca se intampla cu mine.
De la ameteala cel putin sunt intr-o stare de panica continua.
De circa o luna am inceput sa resimt o stare de oboseala pe care nu o aveam in mod obisnuit.
De vreo saptamana, am inceput sa am ameteli destul de puternice.
Am fost la urgenta, mi s-a spus ca sunt hipertensiv, insa nu am avut niciodata probleme cu tensiunea.
Am fost si la urolog vinerea trecuta, deoarece am pus pe seama problemei cu prostata. Aveam o durere in zona pelviana. Altceva nu ma durea in tot corpul.
Mi-a pus diagnosticul de posibila prostatita si mi-a dat sa fac analize.
Pana acum, la sange mi-a iesit bine.
La urina este in curs, insa ce nu a iesit bine ar fi
Corpi cetonici 40 mg/dL
Proteine 10 mg/dL
Mucus Prezent
In rest rezultatele sunt bune, mai trebuie sa iasa urocultura.
Astazi voi merge sa fac si ecografie la sistemul urinar.
Am vazut pe internet ca simtomele pentru nefunctionarea rinichilor sunt ameteala, confuzie, stari de greata/voma, puls ridicat, anemie, respiratie grea.
Si eu am toate aceste simtome.
Se poate face ceva in legatura cu starea de ameteala?
De mentionat ca nu o am tot timpul, de exemplu ieri nu am avut, insa astazi m-am trezit cu ameteala.
Am observat ca se intampla daca fac seara un dus fierbinte.
Probleme neurologice nu cred ca am, nu am avut niciodata. Pana acum 2-3 saptamani, nu am avut nici o problema de sanatate de ani buni.
Nu sunt sedentar, am vreo 4-5kg in plus fata de greutatea normala.
Daca poate sa-mi spuna cineva ce crede ca se intampla cu mine.
De la ameteala cel putin sunt intr-o stare de panica continua.
1 comentarii
Buna ziua.
Daca sunteti ametit in primul rand e necesar sa va determinati din nou tensiunea arteriala la diferite ore din zi.Simptomatologia nu are legatura cu o boala grava de rinichi.Multa sanatate!
Daca sunteti ametit in primul rand e necesar sa va determinati din nou tensiunea arteriala la diferite ore din zi.Simptomatologia nu are legatura cu o boala grava de rinichi.Multa sanatate!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1ameteli severe
- 5ameteli in urma unui atac de panica
- 12IRM coloana cervicala
- 5Cand rad ma ia ameteala rau
- 7Hipotiroidism cu mixedem si hipecorticism
- 12durere in partea dreapta a capului in zona cervicala
- 4va rog foarte mult un raspuns urgent, multumesc
- 9Probleme in zona capului, a ochilor
- 1Ameteli si imi zvacneste capul
- 0dupa orice ejaculare am stari de ameteli
- 4Criza musculara (ciudata), ameteala, droguri
- 4tremuratul mainilor si ameteli
- 16cervicartroza c2-c3 si efilarea apofizelor unciforme c-4 c-5
- 4Friguri, tremur, ameteli si fara vlaga
- 3Ameţeală şi amorţeală cap, alertă, ţiuit urechi, vedere neclara
- 0De vreo 5 luni ma confrunt cu o problema greu de suportat: ameteala
- 0boala meniere
- 1Buna seara! As aprecia o parere despre starea mea - ametit, cu senzatie de lesin
- 0Amețeala continuua
- 2Amețeală puternica
Mai multe informații despre: Ameteala
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: