Ametelli

24-10-2010
cinevaintreaba
Nu este medic/terapeut
cinevaintreaba
Sunt disperata de ce-a ce mi se intampla dimineata inmod special.Am ametelii cand merg, pe strada, o greutate in ceafa, si vederea mi se pare ca-mi creaza probleme.Picioarele abia ma tin, si atunci se instaleaza si panica. sunt de fel hipotensiva.Consum cafea, fumez cam 15 tigari, de stres,..Ce pot face??? Sau care ar fi cauza?? Am avut cu ceva anii in urma sindrom vertiginos.Se poate sa fie acelasi lucru??Va rog sa ma indrumati in vreun fel.va multumesc.
3 comentarii
0
24-10-2010, ora 10:43
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cauza sunt tigarile si cafeaua...incearca o luna sa nu te mai atingi de ele, vei vedea ce se intampla, e frig si se poate consuma si un ceai cald cu miere si lamaie.trei sferturi din planeta consuma ceai ca si obicei zilnic, fie iarna, fie vara, gandeste-te doar la chinezi, englezi, rusi si indieni.ai sa vezi ca nu vei mai avea aceste simptome.eu am avut multe fete in situatia ta care si-au revenit doar renuntand la cafea si tigari.
0
24-10-2010, ora 10:52
cinevaintreaba
Nu este medic/terapeut
cinevaintreaba
Asa am sa fac.va fi un pariu cu mine insumi..Pentruca stiu ca ma autodistrug sincura.va multumesc pentru raspuns.
0
23-11-2010, ora 20:02
mariana pripici
Nu este medic/terapeut
mariana pripici
Draga mea, sunt intr-o situatie asemanatoare, nu am pe nimeni, poate ar trebui sa fie si mai disperata, anul acesta mi-am ingropat si mama, singura fiinta careia ii mai pasa de mine, sunt bolnava cu boala Wilson, o boala grava, cronica, nu-mi gasesc tot timpul tratamentul, sunt pensionata pe caz de boala de varsta d 30 de ani, din cauza bolii nu am putut avea copii, sunt casatorita, dar uneori am impresia ca sotul nu ma intelege. Nu am frati. Am 44 de ani. Te sfatuiesc, sa-ti alungi gandurile negre, sunt altii in situatii cu adevart disperate. Incearca sa-ti faci o pagina pe Facebook, sa-ti cauti prieteni, chiar si virtuali.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •