avort spontan, elimin cheaguri de sange.. trebuie sa merg la medic?

29-05-2009
adyy_vec
Nu este medic/terapeut
adyy_vec
buna ziua va rog sa ma ajutati cu un sfat sunt insarcinata in 5 saptamani si s a declansat avortul spontan deja elimin cheaguri de sange intrebarea mea este pot sa stau acasa sau trebuie neaparat sa merg la medic am inteles ca nu este neaparat nevoie de mers la medic in timpul in care se desfasoara avortul spontan va rog dati mi un sfat va multumesc anticipat
5 comentarii
0
29-05-2009, ora 21:30
marya20
Nu este medic/terapeut
marya20
Trebuie neaparat sa mergeti la urgente si sa spuneti ce ati patit ca este foatre important.
0
30-05-2009, ora 00:09
Cuore
Nu este medic/terapeut
Cuore
Dumnezeule !!! Cum sa stai acasa ? Iti dai seama la ce riscuri te supui ? Un avort e un avort, fie el si spontan !
0
30-05-2009, ora 18:33
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Mergi la Ginecologie; numai bine
0
19-03-2010, ora 01:01
alyyssor17
Nu este medic/terapeut
alyyssor17
buna seara.am si eu o problema sunt in a 4 luna de sarcina la inceputul luni a 2-a am avut foarte mari dureri abdominale, crapte dar nu am avut sangerari.in seara aceea am crezut k am pierdut sarcina de atunci nu mai mi-a crescurt burta, dar mi-a curs foarte mult lapte, am aproape mereu dureri abdominale (cum le aveam pe acelea inaite de ciclu)dar nu mi-a venit, mi-a venit ntr-o seara ideea de a-mi apasa pe burta si chiar nu am simtit nimik.pe bune dati-m un sfat k sunt disperata, mai ales k ma omoara mama, si nici nu imi da ban sa ma pot duce la un control:((:((:((ast un mail sau un rasp pe acest forum va roggg.app scz dak deranjez
0
14-04-2010, ora 14:44
monyk//monyk//sp
Nu este medic/terapeut
monyk//monyk//sp
alyyssor17 si eeu am fost in aceas situatie ca si tine si lafel in a 4 luna de sarcina am crezut cam pierduto de oarece incepusem sa singerez i am pierdut intro seara o bucata mare de singe care eu am crezzut eventual cai fatul da cind am mers la medic aveam sarcina moarta sfatul meu este car trebui sa mergi urgent la medic si nu trebui sati fie teama de reactia mamei tale ea osa inteleaga pt ca pentru orice mama e mai importanta sanatatea copilului ei daca esti asa cum spui insarcinata in 4 luni capilul deja e format as ca no sa fie prea usor sa easa singur asa si chear dear esi nu ai suporta eu te sfatuesc mergi la medic si mai ales vb c mama ta astept un raspuns de la tn sami spui ceai facut.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avorturile repetate și inexplicabile, mai frecvente la femeile cu un simț al mirosurilor corporale mai bun
  • Riscul de avort spontan este mai mare în lunile de vară
  • Temperaturile ridicate ar putea crește riscul de avort spontan
  • Examinarea placentei poate releva cu acuratețe mare cauza unei sarcini pierdute
  •