Brahicardie?

02-04-2017
Andreea233
Nu este medic/terapeut
Andreea233
Buna seara, am 23 de ani, urmez un tratament cu antidepresive de doua luni fapt pentru care consider ca acesta este motivul pulsului meu scazut (52-55batai/min) in repaus, si in rest (60-70batai/minut). Ma simt totusi îngrijorată deoarece cand pulsul scade la 52 batai/min, ma simt un pic slabita si simt nevoia sa ma odihnesc. As dori sa stiu daca exprima intadevar o problema. Tensiunea arteriala este 10 cu 6 in repaus si nu trece de 11 cu 7 in rest. Am 181 cm si 85 kg. Va mulțumesc anticipat!
1 comentarii
0
02-04-2017, ora 23:48
Dr. Marinescu Mihai
Cardiologie, Galati
Dr. Marinescu Mihai
Buna seara. Starea de slabiciune cred ca se datoreaza antidepresivelor si nu pulsului. Chiar daca pulsul este mic la tineri se accepta si valori mai scazute.
Bine ar fi sa nu avem nevoie de antidepresive de la 23 de ani si ar fi bine sa reusiti sa le eliminati in scurt timp.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici