Brahicardie?
Buna seara, am 23 de ani, urmez un tratament cu antidepresive de doua luni fapt pentru care consider ca acesta este motivul pulsului meu scazut (52-55batai/min) in repaus, si in rest (60-70batai/minut). Ma simt totusi îngrijorată deoarece cand pulsul scade la 52 batai/min, ma simt un pic slabita si simt nevoia sa ma odihnesc. As dori sa stiu daca exprima intadevar o problema. Tensiunea arteriala este 10 cu 6 in repaus si nu trece de 11 cu 7 in rest. Am 181 cm si 85 kg. Va mulțumesc anticipat!
1 comentarii
Buna seara. Starea de slabiciune cred ca se datoreaza antidepresivelor si nu pulsului. Chiar daca pulsul este mic la tineri se accepta si valori mai scazute.
Bine ar fi sa nu avem nevoie de antidepresive de la 23 de ani si ar fi bine sa reusiti sa le eliminati in scurt timp.
Bine ar fi sa nu avem nevoie de antidepresive de la 23 de ani si ar fi bine sa reusiti sa le eliminati in scurt timp.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 6Tratament cu Rispolept Consta
- 7Tratament Zeldox
- 72iau antidepresive de 3 ani
- 13ajutor combatere depresie
- 23De 18 ani tot bolnava sunt... nu ma ajuta tratamentul!
- 3Prozac
- 148Coaxil?...ce stiti despre acest medicament
- 5renuntarea la zoloft
- 2Antidepresive
- 0Schimbare loc de munca
- 4Prozacul
- 3Am uitat sa iau antidepresivul si imi e foarte rau
- 5Nervi la stomac
- 4Eficienta antidepresive
- 2Efecte adverse anxiar + cipralex
- 2Recuperare cognitiva
- 3Anxietate sociala, Distonie, Derealizare/Depersonalizare
- 2Tratament ADHD
- 7Antidepresive pentru schizofrenie
- 1Senzație de urinare
Mai multe informații despre: Antidepresivele medicamente antidepresive
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
