Cat costa sedinta de fitness cu un antrenor profesionalist?

13-03-2009
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna seara, as vrea sa stiu cat costa sa faci fitness cu un antrenor profesionalist care sa se ocupe calumea de tine cum se ocupa antrenorii de vedete?Sa iti faca un program dupa care sa stea langa tine pe toata durata antrenamentului sa te supravegheze cu antentie si binenteles sa te sfatuiasca cu strictele ce sa mananci si asa mai departe.Cat costa pe sedinta sau lunar (10-12 sedinte pe luna)?As dori sa stiu cam pe la ce sume se invart aceste antrenamente (fara pretul abonamentului la sala) pt ca ma intereseaza sa fac fitness cu un antrenor priceput care sa se ocupe calumea de mine.Mentionez ca m-am inscris la o sala de fitness platesc 100 RON/lunar antrenoarei (pe langa abonamentul la sala binenteles) ca sa imi faca un program specializat, mi-a facut programul mi-a explicat la inceput ce sa fac apoi foarte putin m-a supravegheat si indicatii mi-a dat mai mult daca intrebam ba chiar mi-a zis ca pot sa vin si cand e celalalt antrenor ca lasa lista cu programul meu lui si daca am nelamuriri sa il intreb pe el!Si normal ca nu imi convine din moment ce mi-am facut program la ea atunci normal ca vreau sa vin cand e ea altfel imi faceam programul la el!Stiu ca la 100 de RON pe luna nu poti sa ai pretentii sa iti faca si program dupa care sa stea doar langa tine sa te supravegheze non stop 10-12 sedinte/luna dar macar 20-25 minute cumulat din alea 1 ora 45 de minute cat dureaza un antrenament sa fie atenta la tine, sa vada daca faci bine si sa iti mai dea indicatii!Va rog sa imi spuneti si ce parere aveti despre aceasta situatie.Va multumesc.
1 comentarii
0
14-03-2009, ora 11:04
nicol2006
Nu este medic/terapeut
nicol2006
Buna, incearca la doctor.info.ro estre un medic nutritionist care se numestre Stefan Damian. A participat la emisiunea poftiti la slabit Si face si programe de antrenamente. Nu stiu cat costa dar il contactezi si intrebi. Eu am o prietena care a fost antrenoare de aerobic la Genesis si am inteles ca ar vrea sa faca sedinte de aerobic in particular. Eu cand mergeam la ea la sala verifica toate fetele daca fac ex corecte daca incordam muschii in momentul in care lucram etc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.