Ce sunt "aplecatele"?

14-01-2012
FIF
Nu este medic/terapeut
FIF
Buna ziua ! Numele meu e Ion Coman si am o intrebare pentru dumneavoastra. Ori de cate ori mananc ceva cu pofta sau ceva gras 'mi se apleaca'.si trebuie sa ma trag pe maini cu apa sau cu otet si eventual sa beau si o lingurita cu otet Dupa acest, , tratament, , imi revin, incet-incet As vrea sa stiu cum se numeste aceasta afectiune, care e cauza ei si cum o pot controla ? Cu respect
6 comentarii
0
14-01-2012, ora 23:18
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Mai bine iei un colebil imediat dupa ce mananci mai mult. Probabil ai colecistul mai lenes, se varsa bila (fierea) mai greu. Ar fi bine sa faci o ecografie abdomen superior. Si sa mananci cu inghitituri mai mici, sa mesteci bine. Nu mai bea otet ca e un mit care nu face bine la stomac.
Numai bine!
0
15-01-2012, ora 17:38
FIF
Nu este medic/terapeut
FIF
Draga Teodora iti multumesc pentru raspuns dar eu astept in continuare raspunsul exact la intrebarea pe care am pus-o. Cat priveste "mitul" cu otetul, nu stiu cat rau face [si nici nu ma intereseaza] stomacului dar rezultatul este garantat. Ca am bila lenesa stiu, ca o am asezata "culcata" dupa cum s-a exprimat medicul ecografist, stiu, ce nu stiu eu este denumirea medicala a acestei afectiuni. Capisci?
0
15-01-2012, ora 20:12
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
INDIGESTIE. Capisci acu' ?
0
16-01-2012, ora 21:00
FIF
Nu este medic/terapeut
FIF
Esti o scumpa!
0
16-01-2012, ora 21:14
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Stiu.
0
17-01-2012, ora 08:36
FIF
Nu este medic/terapeut
FIF
Si prompta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici