de abia m-am casatorit si sotul nu vrea sa faca dragoste

10-09-2010
girl87
Nu este medic/terapeut
girl87
De abia m-am casatorit, sunt cu el de 2 ani si 7 luni si nu e atat de tandru, afectuos, nu-mi ofera prea multa atentie. l-am rugat sa-mi ofere un masaj si desi a spus da, dar tot nu mi-a oferit, a asteptat sa adorm. i-am spus ca a doua zi voi incepe perioada lunara si desi stie ca nu vom putea face dragoste cateva zile tot nu a vrut. mi-a spus ca nu vrea sa faca dragoste cu mine. imi spune ca nu simte sa faca dragoste cu mine si imi da ca motiv faptul ca ma cert cu el. daca chiar m-ar iubi si s-ar simti atras de mine, ar simti din inima lui sa fie tandru cu mine si sa faca dragoste cu mine. simt ca numai eu preiau initiativa atunci cand e vorba de orice, de imbratisari, sarut. el doar ma intreaba din cand in cand daca sunt bine, in general si daca ma pupa o face mecanic, robotic.
ar trebui sa fie mai tandru, mai pasional, suntem in luna de miere. el imi spune ca nu pot sa-l supar si apoi sa astept sa facem dragoste dar nici macar nu eram certati.
m-am hotarat sa nu-i ofer niciun fel de atentie, sa simta si el cum e sa fii ignorat, oricum sunt foarte suparata ca sotul meu nu ma mai doreste.
va rog, da-ti-mi un sfat, cat mai multe pareri de specialitate m-ar ajuta.
5 comentarii
0
10-09-2010, ora 16:30
girl87
Nu este medic/terapeut
girl87
pot sa adaug si ca suntem tineri, eu am 23 si el 24.
0
12-09-2010, ora 00:23
girl87
Nu este medic/terapeut
girl87
a doua zi a initiat el si de asemenea ma atinge nu numai pentru a obtine sex, deci acum chiar ma gandesc daca chiar in noaptea aceea motivul era ca ma certasem in ziua aceea cu el. oare chiar e posibil? eu nu inteleg cum poti sa nu vrea sa faca dragoste cu mine daca ma iubeste si este atras numai pt ca ma mai cert cu el. doar nu ma cert in fiecare zi sau in fiecare moment... cateodata nu e tandru cu mine si nu vrea sa facem dragoste si mereu imi da motiv ca ma cert cu el, ca nu pot acum sa-l supar si apoi sa astept sa facem dragoste.
0
12-09-2010, ora 00:43
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ce-ar fi sa nu va mai certati, macar in luna de miere ?
0
12-09-2010, ora 00:50
girl87
Nu este medic/terapeut
girl87
De-as putea sa fiu mai calma... Credeti ca e posibil ca ce sustine el sa fie real?
0
07-11-2010, ora 01:58
sexer45
Nu este medic/terapeut
sexer45
e ceva suspect la mijloc. Sexul e oglina relatiei. Ceva nu merge undeva apare ceva care va blocheaza o legatura mai profunda. Corpul lui nu are nevoie de conectarea la corpul tau pt ca mintile voastre / sufletele voastre au o problema in conectare. Poate sa fie o frica de ceva, poate sa fie o ascundere de ceva... Prin certurile tale tragi semnalul de alarma ca tie iti lipseste ceva. Ai nevoi, nu sunt satisfacute incerci sa ii zici, el o vede ca pe o agresiune - se genereaza o cearta.
NU SARI LA GATUL LUI CA NU ITI SATISFACE NEVOILE! Analizeazate pe tine, nevoile lui gandeste-te cum sa deschizi subiectul cu calm si tact, intr-un moment relaxat al vostru, cadn sunteti doar voi 2 in camera si nu sunteti morti de obositi si nu e meci/ telenovela. "Spun ce nu imi place ca ne intelegem " trebuie sa fie o regula valabila pt amandoi Bafta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici