Duloxetina
Am inceput tratament cu Dulsevia, in primele 7 zile 30 mg o data pe zi dimineata, apoi trebuie sa iau 60 mg tot dimineata.As vrea sa stiu daca mai ia cineva Duloxetina si ce experiente ati avut cu ea.Multumesc.
4 comentarii
Fiecare persoană reacționează la tratament în funcție de caracteristicile individuale. Ce face bine uneia alteia îi poate să-i facă rău. De aceea orice nelămurire e bine să o discutați cu medicul ce v-a dat tratamentul
Sigur, stiu asta, dar doream sa stiu si experientele altora...
Buna ziua ! Am luat duloxetine două luni și nu am simtit nici o ameliorare, mai luam anxiar și trittico. Am schimbat duloxetine cu seroxat si am redus trittico. Am doar 5 zile de când iau seroxat, astept rezultate acum.
După 14-21 de zile vei observa efectul. Depinde de persoană, la unii acționează mai repede, la alții mai târziu.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1Intrebare Seroxat
- 5tratament psihiatric si vitamine
- 8Lorazepam
- 2Intrebare Anxiar
- 1Intrebare despre tratament contra depresiei
- 4Durere de cap-tratament Cipralex
- 1Ajutor: cipralex si insomnie
- 10Mirzaten
- 2Quetiapiana am uitat sa o iau
- 8Efectin, cam in cat timp si-a facut efectul?
- 5Seroxat si frontin dar nu prea da rezultate
- 1Trevicta - am ajuns la 105 kg. Știe cineva cât timp durează pana scad în greutate?
- 7Rispolept - dureri de cap
- 1Menstruație întrerupta de la Midora
- 15Reacții adverse medicament
- 2Ketonal combinat cu alprazolam ?
- 10TRITTICO pareri
- 17Anxietate adolescenți
- 10Schizofrenie
- 13Evitati medicamentele generice
Mai multe informații despre: medicamente psihiatrice
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
