dupa sinuzita (din cauza aerului conditionat de la masina): nasul infundat, durere de cap...

13-01-2008
magda mocanu
Nu este medic/terapeut
magda mocanu
in luna iulie 2007, am suferit o sinuzita din cauza aerului conditionat de la o masina. mi-am revenit in urma unui tratament de la un medic de specialitate, dar problema nu este intru totul rezolvata. acum nasul il am mai tot timpul infundat, gatul are o secretie galbuie si capul ma doare mult mai des, urechile le simt mai tot timpul infundate. si totusi analizele efectuate mi-au iesit in limite normale. nu stiu ce sa mai fac.
4 comentarii
0
13-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
O radiorafie SAF. Care o sa.ti arate in ce masura sunt afectate sinusurile nazale si care. Sinuzite sunt de mai multe feluri(congestive, purulente, micotice, polipoide). O sa fie clar daca sinusita din 2007 sa vindecat complet si a ramas o rinita cronica(care iti da senzatia de nas si urechi infundate).sau sinuzita sa transformat in cronica si necesita alt tratament.
0
13-01-2008, ora 00:00
vikisor76
Nu este medic/terapeut
vikisor76
si eu am aceasi suferinta de ani de zile am facur radiografie tomograf am luat diverse pastile de la medic si tot nimic daca stiti o alta metoda de tratament va rog sa ma ajutati. Imi trece doar cu paracetamol sinus si la ceva cald pus pe frunte dar a doua zi daca stau in aer rece sau intru la metrou unde este mai curent o iau de la capat si mam saturat de atitea p[astile
La rez. analizelor : deviatie de sept si rinita cronica
0
13-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pt.vikisor76.diagnosticul de deviatie de sept cu rinita cronica poate explica de ce revindurerile tale la rece.
O respiratie proasta nazala face ca sinusurile paranazale sa nu se aeriseasca.
Trebue sa treci peste teama de operatie si sa rezolvi problema cu respiratia nazala.
0
17-01-2008, ora 00:00
denisa_75
Nu este medic/terapeut
denisa_75
magda, cati ani ai si din ce oras esti? iti pot recomanda eu medici buni de specialitate, dar depinde foarte mult de orasul in care esti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Sinuzita
  • Inhalațiile cu aburi nu ameliorează congestia nazală cronică
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Experții avertizează asupra folosirii decongestionantelor nazale la copiii mici
  • Mă doare capul când e frig - sinuzită?
  • Urechi înfundate
  • Durerea de cap din sinuzită (cefaleea sinusală)
  •