Durere de cap intr-un punct

01-04-2010
kikiriki
Nu este medic/terapeut
kikiriki
Buna ziua,

Am o problema legata de durerea de cap. Cam de 3 sapt ma doare capul in continuu, ba chiar in ultimele zile ma trezesc noaptea cu dureri. Durerea este ciudata deoarece este situata ceva mai su de ceafa localizata intr-un punct si radiaza in ochi si ureche. Uneori este o durere atat de mare incat am greata si ameteala si simt punctul respectiv pulsand. Are cineva idee ce poate fi? Mi-am facut programare la Dr. dar abia pe 14 aprilie si piana atunci mai e mult.

Multumesc
3 comentarii
0
01-04-2010, ora 15:10
manu33
Nu este medic/terapeut
manu33
aproape aceleasi simptome le aveam si eu, doctorul a spus ca este emicranie.
0
01-04-2010, ora 21:11
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Este greu de spus de la ce este, insa cunosc ceva care te poate ajuta. Daca te intereseaza scrie-mi un mesaj.
0
13-04-2010, ora 22:29
ramona.roman
Nu este medic/terapeut
ramona.roman
Buna, sunr Ramona si am 30 de ani, cam de 6 luni am o problema la nivelul ochilor...mi sa intamplat cam de 6 ori sa sa nu vad bine, aveam ameteala, vedeam totul in ceata si parca ceva imi reflecta in ochii, exact ca atunci cand te duci la mare, te uiti in apa si soarele iti reflecta in ochii.dar mai nou cam de o luna de foarte multe ori pe zi simt furnicaturi in ochii, ba in ochiul stang, ba in ochiul drept.nu stiu ce sa fac, sunt disperata, imi e frica sa nu am vre-o tumoare la cap.va rog mult sa-mi raspundeti daca stiti ce trebuie sa fac si unde sa ma duc.Problema e ca nici nu sunt in tara sunt in Italia...va multumesc mult.-*


(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •