durere de spate partea dreapta sus..sunt foarte speriata:((

23-01-2009
just_a_girl93
Nu este medic/terapeut
just_a_girl93
buna ziua. as avea si eu nevoie de ajutor, deoarece sunt foarte speriata!! :(( de cateva zile am o durere in partea dreapta sus..nu pot sa respir bine si nici sa stau intinsa, deoarece ma doare. de la ce ar putea sa fie? de la plamani? :(( va rog un raspuns :(
6 comentarii
0
24-01-2009, ora 12:37
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Si in septembrie anul trecut te plangeai de acelasi lucru.N-ai fost nicaieri de atunci?Ia o trimitere pantru pneumoftiziologie sau pentru cabinetul de medicina interna si vezi ce-ti spune acolo.Numai bine!
0
24-01-2009, ora 16:12
just_a_girl93
Nu este medic/terapeut
just_a_girl93
pai..atunci ma lasat durerea dupa 2 zile..si am crezut ca a fost ceva trecator..dar a revenit iar
0
25-01-2009, ora 18:25
just_a_girl93
Nu este medic/terapeut
just_a_girl93
este ceva grav?:((
0
25-01-2009, ora 19:18
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu cred ca e ceva grav, caci se pare ca esti tanara.Dar trebuie sa mergi la un control.
0
25-01-2009, ora 21:19
just_a_girl93
Nu este medic/terapeut
just_a_girl93
va multumesc fff mult:*
0
02-02-2009, ora 09:43
marce69
Nu este medic/terapeut
marce69
si eu am nevoie de un sfat. Cam de un an de zile am dureri de umar, din incheietura, mai ales cand ridic bratul. Nu i-am dat foarte multa importanta, dar de cateva luni a inceput sa ma supere si spatele, in partea superioara si a inceput si umarul celalalt. Peste toate astea intr-o dimineata m-am trezit cu dereri la toate incheieturile, mai ales la solduri. Ce se intampla? Ma descompun? Anul trecut cand m-a vazut medicul de familie a spus ca sunt dureri reumatice. Am doar 39 ani! Ce analize sa-mi fac pentru a depista sursa durerilor?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.