durere genunchi stang partea interioara

14-02-2013
andrei0721
Nu este medic/terapeut
andrei0721
Buna ziua ma numesc Andrei. In 2011 am avut o operatie la piciorul stang pt ciupitura de menisc. totul a decurs bine operatia a durat 10 minute. recuperarea a decurs bine deasemenea. Vreau sa specific ca joc baschet de la varsta de 11 ani de performanta. Acum sunt plecat din tara si intr.o zi fara sa depun efort sau ceva a inceput sa ma doara genunchiul stang in partea din interior. am crezut ca am ligamntele suprasolicitate pt ca am mai avut odata si dupa un scurt repaus mi.a trecut. Acum a reaparut durerea si este undeva mai jos de rotula in partea dreapta. Nu e umflat nu e inflamat doar durere, iar daca apas simt cum durerea e pe os. Am pus anti.imflamatoare gheata mi.a trecut.Acum durerea a reaparut, dar o simt numai cand sunt in repaus, cand solicit genunchiu e aproape inexistenta. Va rog daca puteti sa imi da.ti un sfat, sau o parere. Va multumesc!
4 comentarii
0
19-02-2013, ora 20:36
andrei0721
Nu este medic/terapeut
andrei0721
Ma poate ajuta cineva cu un sfat va rog? Multumesc
0
19-02-2013, ora 21:25
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Evident, este vorba despre un genunchi supra-solicitat.
Asemenea sporturi sunt fabulos de agresive pentru genunchi, drept dovada ca imensa majoritate a practicantilor de foot-ball, hand-ball, basket-ball, tenis, atletism etc au mari probleme cu genunchii si sufera nenumarate interventii in rastimpul carierei.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
20-02-2013, ora 15:53
andrei0721
Nu este medic/terapeut
andrei0721
Multumesc pt raspuns! Am nevoie de repaus?
0
21-02-2013, ora 10:38
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Evident ca aveti nevoie de repaus, si mai ales sa evitati sporturile agresive pentru genunchi.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: