Dureri in piept dupa miocardita virala

28-05-2015
dsoldan94
Nu este medic/terapeut
dsoldan94
Buna ziua,
In august 2014 am facut o miocardita virala, iar acum, in mai 2015, am facut o alta miocardita. Pro bnp-ul crescuse undeva la 2600, am avut putin lichid la pericard, in rest ecografia a fost in regula. Am fost spitalizat timp de o saptamana, iar la externare revenise totul la normal, mai putin transaminazele (86). In rest, ecografia iesise bine, ekg-ul, pulsul. La mai putin de o saptamana de la spitalizare am inceput sa am dureri foarte vagi in piept si in spate si un oarecare disconfort, cred ca palpitatii. Mentionez ca am 20 de ani si nu am alte probleme de sanatate. Ar trebui sa ma duc din nou la urgente? Urmatorul control il am programat pentru 4 iunie.
2 comentarii
0
28-05-2015, ora 19:43
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Identitate neconfirmată
dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
Va sfatuiesc sa va adresati cat mai repede serviciului de urgente
0
29-05-2015, ora 19:32
dsoldan94
Nu este medic/terapeut
dsoldan94
Buna ziua,
Am fost din nou la medic, EKG-ul a iesit bine, la fel si analizele de sange si razele X la plamani. Mi-au spus ca nu ar trebui sa am dureri, pentru ca totul e in regula, mai putin transaminazele marite de la paracetamol. Totusi, inca ma doare in piept. De la ce ar putea fi, daca inima si plamanii sunt in regula? Poate fi o problema la inima nedepistata de EKG si de analizele de sange? Si ecografia efectuata acum o saptamana era buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •