e depresiv

36 comentarii 1 2
0
12-11-2007, ora 00:00
andera26
Nu este medic/terapeut
andera26
ieri s-a implinit o saptamana de cand ne-am despartit... nu a dat niciun semn... oare chiar n-am insemnat nimic pentru el? ma simt goala pe dinauntru... am nevoie de dragoste si nu stiu unde s-o gasesc...
0
12-11-2007, ora 00:00
IUliaA
Nu este medic/terapeut
IUliaA
Banuiesc ca acum ti-a demonstrat ca nu-l intereseaza! Uita-l.eu cred ca asta astepta.sa "scape". Daca nu s-a intors inseamna ca nu e al tau si nu a fost niciodata.
Dragostea nu se cauta.se gaseste fara sa o cauti.o sa vezi ca in mom in care o sa t astepti cel mai putin o sa apara o dragoste adevarata.eu iti urez sa o recunosti si sa nu t lasi dusa d resentimente.
Viata e frumoasa.implica-te mai mult in activitati.sa il uiti.nu merita sa t simti rau!!!
0
16-11-2007, ora 00:00
andera26
Nu este medic/terapeut
andera26
in sfarsit a inceput sa ma caute... miercuri mi-a trim un mail cu banalul "ce mai faci?" si atat, nimic mai mult. de ieri a inceput sa ma sune... nu i-am raspuns. azi mi-a scris iar, imi spunea ca vine acasa, sa ne vedem si sa las prostiile.. adica tot eu... eu sunt vinovata pentru tot... as vrea sa am destula putere sa trec mai departe, sa-mi vad de viata desi cand ma gandesc ca mai e putin si vin sarbatorile iar eu voi fi singura. :( nici langa el nu-mi va fi prea bine, stiu asta... in sufletul meu au ramas rani adanci...
0
16-11-2007, ora 00:00
IUliaA
Nu este medic/terapeut
IUliaA
Ranile se vindeca.cu timpul.dar doar daca nu se adancesc. asta inseamna sa nu-l mai primesti!
Dovedeste-ti tie in primu rand ca poti si ca meriti ceva mai bun!
1
16-11-2007, ora 00:00
AlinaLove
Nu este medic/terapeut
AlinaLove
Cred ca ai asteptat un semn de la el... dar arata-i ca esti destul de puternica sa il uiti... Este o agonie lunga si o sa para o eternitate dar vei gasi un barbat bun care sa te iubeasca si sa te respecte. NU trebuie sa deprimi asa de mult. Inainte sa il cunosc pe acualul meu prieten am avut o relatie din care am iesit cu greu... numai eu stiu cat am plans si ce greu mi-a fost sa trec peste... si acum dupa 3 ani ma doare cand ma gandesc... dar e trecut si l-am lasat acolo pentru ca nu se merita. Nu mi-am dorit mai mult decat un barbat care sa ma iubeasca si sa il iubesc neconditiona... si pana la urma dragostea m-a lovit din nou cand ma asteptat mai putin. Deci nu te teme de singuratate pentru ca o perioada singura te va ajuta cel mai mult. Singura doar tu cu gandurile tale... nu te arunca in bratele primului venit. Succes pentru ca se poate.
0
10-10-2010, ora 16:30
malvina.melania
Nu este medic/terapeut
malvina.melania
Buna ziua, am nevoie de ajutor, sunt o mama cu 2 copii sunt casatorita de 9 ani si sincer sunt foarte dezamagita de mine si de tot ce ma inconjoara acum in urma cu 2 luni in urma depresiei am facut ce-a mai mare gresala din viata mea si am fost in coma 3 zile pe urma am inceput sa imi revin doar ca inca ma inrebam de ce traiesc, ma rog inca din pacate mai oscilez cu ideile astea dar le ignor deoarece ma uit la copiisi imi trece, am facut tratament cu eglonyl si setaloft nu m-am tinut de tratament pe motivul ca sar putea sa iti confere dependenta si am o fetita de 2 ani la care inca trebuie sa ma trezesc noaptea, ideea este ca sunt singura sotu lucreaza pe dincolo si vine doar la 9-10 sap acasa si comunicarea dintre noi este sumara ma simt singura si neglijata din multe puncte de vedere am parinti surori dar nu inlocuiesc persoana lui si pe mine lucrurile materiale nu maajuta de aproape 3 sap nu mai reusesc sa dorm aproape deloc asa pe la 5 adorm pe la sase si ma trezesc imbrac copii mergem la gradi si scoala pe urma vin si mai dorm 1-2 ore daca am timp si sunt deja terminata.Pe cand trebuia sa vina sotuacasa ma sunat ca mai sta doua sap jumate pt ca cica asta este sistemul, am ramas cu cateva probleme de sanatate in urma greselii facute de mine am si mana dreapta anchilozata nu reusesc sa mi-l intind si nu am putere in ea problema este ca trebuie sa merg la chinetoterapie si gimnastica terapeutica.IDEEA ESTE CE SA FAC vrea sa stiu am nevoie de internare iarasi sau nu voi mai fii bine vreodata.
A inceput sa merg la biserica, pt ca imi ridica moralu si imi da speranta.
Nu prea am dorinta de a trai si nu stiu cum sa fac senzatia asta sa treaca.
Adaugă un comentariu / răspuns
36 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menopauza si tulburarile psihice
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  •