Este oare posibil ca testul sa nu arate o sarcina fiind prea avansata?

10-01-2009
kjh
Nu este medic/terapeut
kjh
Am 48 de ani. De aproximativ 1, 1/2 ani imi tot intirzie menstruatie intre 3 si 6 luni. Acum ultima data am avut pe 1 august 2008. Am tot facut teste de sarcina dar ies negative si cu toate acestea mi se pare ca in abdomeniul meu a inceput sa miste ceva. O sa merg la ginecolog abia luni dar am o spaima !
Este oare posibil ca testul sa nu arate o sarcina fiind prea avansata?
2 comentarii
0
10-01-2009, ora 20:40
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
buna! si soacra mea face exact la fel.ei ii intarzie de vreun an si ii vine cam o data la doua luni.chiar ieri si-a facut un test de sarcina si azi i-a venit menstruatia...nu vrea nici in ruptul capului sa mearga la un control.
mai bine mergi la medic.o sa-ti dea niste vitamine sau ceva de genu din cate am auzit...nici eu nu cred k esti insarcinata la varsta asta.
0
10-01-2009, ora 23:06
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
Nu stiu daca era neaparat o spaima.cel mai probabil e vorba de instalarea climacteriului (menopauza) care se manifesta exact asa, rarirea pina la disparitia completa a ciclurilor.
Dca tot faci un drum la ginecolog intreaba-l dspre manifestarrile ce apar din partea organismului:unele sint destul de neplacute("bufeuri", etc) si pot dura pina la 2 ani...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testele de sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •