Expectoratie cu sange fara tuse am acid gástric si biliar!

05-06-2022
KlauJessy
Nu este medic/terapeut
KlauJessy
Buna seara. Apelez din nou la acest forum in speranta ca Imi va raspunde un cadru medical ca si in alte ocazii. Sunt Claudia 38 ani. Marti saptamana trecuta am simtit dintr-o data nevoia sa scuip si am scuipat o gura de sange rosu aprins. Am Mai scuipat o data era saliva amestecata cu sange in firisoare si roza. Dupa jumatate de ora la fel. Seara am fost la urgenta unde nu mi-a facut nici o analiza sau investigatie imagistica. Mi-a privit gatul si mi-a zis ca e foarte rosu si cerul gurii si gatul si ca am faringita si s-au spart niste capilare de aceea scuip cu sange. M-a si pus sa expectorez intr-un servetel si era roz ca de obicei. De atunci si pana azi simt mult acid gastric si biliar ce Imi urca si cand scuip e roz cu spume sau chiar Mai rosu nu e numai sange. Mentionez ca sufar de hernie hiatala si reflux gastric si biliar. Preocuparea mea este sángele sa nu provina de la stomac sau esofag sa nu am esofagita sau gastrita din causa refluxului. Pt ca atunci cand am Mai mult acid si Imi urca in gat simt nevoia sa scuip si e roz. Nu am vomitat sange si nici in scaun nu vad urme de sange sau negru. Anul trecut mi s-a realizat o gastroscopie si mi s-reconfirmat doar hernia hiatala si acid gastric si biliar nu ulcer sau gastrita. V-as multumi din suflet un raspuns. Multumesc!
1 comentarii
0
25-07-2022, ora 19:19
Mihai opran
Nu este medic/terapeut
Mihai opran
Buna ziua cu acesata problema ma canfrunt si eu eu cred ca este de la herine hiatala eu o am de 4 cm si eu mai am si dureri in piept
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.