febra foarte mare... peste 39... s-au invinetit buzele si ochii si s-au racit maiinile

14-02-2015
lacrib06
Nu este medic/terapeut
lacrib06
am primit un apel urgent de la vecina mea care e internata la Suceava cu copilasul de 9 luni.de vreo trei zile are febra foarte mare.in spital este de ieri si febra tot nu-i trece desi i se administreaza antibiotice.in seara asta m-a sunat disperata ca i s-a dus copilul in reanimare pt stabilizare deoarece i s-au invinetit buzele si ochii.medicul de garda pediatru spune ca nu este de garda nici un chirurg pediatru.scriu si eu disperata pentru ca altfel nu pot s-o ajut.ganditi-va ca fiecare dintre voi sunteti parinti si ati putea fi in situatia ei.a fost consultata de un chirurg pt adulti si a zis ca e in regula.cum e posibil sa nu fie de garda nici un chirurg pediatru?copilul respira f greu fara oxigen.
de ce i s-au invinetit buzele?el are si un suflu la inima cum au multi copii mici...
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Doctor online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce înseamnă febră mare și cum o gestionăm
  • Ce faci când febra nu cedează la tratamentul antitermic?
  • O altă cauză a febrei ar putea fi stresul
  • Febră și transpiraţii nocturne - cauze, diagnostic, tratament
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.