hpv 16 cancer in gat

07-03-2013
fuffy85
Nu este medic/terapeut
fuffy85
Buna ziua,

De curand am fost diagnosticata cu hpv16. Am si o rana pe col provocata de acest virus. Mi-am facut biopsie si mi-a iesit cin3. Intrebarea mea este dc am facut sex oral cu prietenul meu care sunt sansele sa am cancer in gat? in cat timp evolueaza cancerul in gat? Sunt cu prietenul meu de 7 ani si dna doctor ginecolog mi-a spus ca cel mai probabil am virusul de cel putin 3-4 ani pentru ca a ajuns la cin3. Poate cineva sa ma ajute cu un raspuns?

Va multumesc
12 comentarii
0
09-03-2013, ora 17:36
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ fuffy85

Ingerasule,

Intreaba pe medicul tau ginecolog daca si cand poti face cura de 3 cutii de Cervugid (citeste prospectul detaliat pe Internet) in 3 luni consecutive si mergeti si tu si prietenul la slujbele de maslu, 9 vineri la rand daca se poate.

Slujbele de Maslu sunt slujbe de vindecare si cele mai multe persoane au realizari mari atunci cand participa la ele.
Sa iti iei cu tine un tricou curat pe care sa il atingi si de Sfintele Moaste ale sfintilor de la acea biserica si sa il porti dupa ce faci baie. Sa te rogi la ei sa te ajute in procesul de vindecare al bolii.

Pentru ce ai in gat, mergi la Plafar si afla daca Insitutul Apimondia a mai facut comprimatele cu Propolis - Proposept. Daca nu, gasiti ceva pe baza de Propolis cu care sa faci tratament serios.

Numai dupa tratamentul serios cu aceste produse care contin propolis mai faci test daca mai ai ceva.

Dumnezeu sa va ajute si sa va calauzeasca pe amandoi !
0
01-05-2013, ora 01:28
Addyna
Nu este medic/terapeut
Addyna
fuff85, eu avut un singur partener de 23 se ani, mi-e teama ca sunt in aceeasi situatie cu tine, si mi-e e tare frica.cum te descurci?
0
31-01-2014, ora 23:11
Clau55
Nu este medic/terapeut
Clau55
Exista un test care depisteaza virusul hpv de la nivelul cavitatii bucale si eventual cancerul. Cum ai procedat pana acum?
0
31-01-2014, ora 23:27
fuffy85
Nu este medic/terapeut
fuffy85
Am gasit o clinica privata care face test pentru asa ceva dentestet. Costa in jur de 200 ron. A iesit negativ. Cica ar tb facut odata pe an.. O sa-l mai fac si anu asta ca sa ma linistesc total. Rana de pe col s-a vindecat si cele 2 Papanicolau pe care le-am facut pana acum au iesit curate dupa ERAD si cure cu ovule Poliginax si Cervugid... bineinteles nu luate dupa capu meu ci la sfatul medicului.

Numai bine si celorlalte fete care trec prin asa ceva! Fara stres, toate se rezolva :D
2
31-01-2014, ora 23:44
Clau55
Nu este medic/terapeut
Clau55
Deci nu ai luat virusul din cauza sexului oral? Si acum esti bine? in aceeasi situatie sunt si eu.Am facut un papanicolau care nu a iesit bine si o colcoscopie la care d-na doctor mi-a zis ca este prezenta o rana pe col destul de mare... urmeaza sa fac tipajul Hpc sunt destul de speriata avad in vedere ca am o relatie de 5 ani si am practicat si sexul oral. Ma ingrijoreaza si sperie cel mai tare asocierea tutror semnelor astea cu cancerul.
1
02-02-2014, ora 02:25
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Daca auziti zilnic pe posturi despre cancer nu inseamna ca il si aveti, si daca Doamne fereste aveti acest ghinion nu inseamna CA VI SA TERMINAT VIATA, eu traiesc cu aceasta boala din 2008 si sunt constient ca voi mai trai mult de acum inainte miam propus sa prind 77 de ani si nimic nu ma va opri.
In momentul cand primesti o veste soc in loc sa te gandesti la deces trebuie sa te gandesti CE TREBUIE SA FAC SA MA FAC BINE, asta este o gandire sanatoasa. Eu am procreat al doilea copil in 2009 ca un nou inceput un motiv in plus pt a lupta pt insanatosire.
0
02-02-2014, ora 09:23
fuffy85
Nu este medic/terapeut
fuffy85
bine zis! Hai si cu al treilea copil! Multa sanatate!
0
02-02-2014, ora 13:01
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Multumesc de urari, dar va las pe voi sa faceti copii ca mie imi ajung cei doi ai mei si ceilalti 9 nepoti pe care ii consider tot ai mei si era sa uit ca peste doua luni vine si al 10 lea nepot, si azi urmeaza sa am pe timpul vacantei 4 copii acasa deci nam timp sa ma imbolnavesc de nimic ca ei imi ocupa tot timpul si imi place asta.
0
02-02-2014, ora 22:03
Clau55
Nu este medic/terapeut
Clau55
Multa sanatate iti doresc! E loc de mai bine peste tot!
0
03-02-2014, ora 15:45
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Mereu este loc de mai bine asta daca doresti.
0
26-03-2014, ora 22:34
dede91
Nu este medic/terapeut
dede91
Buna seara.am fost si eu diagnosticata cu hpv si mi s a facut o cauterizare inca de la primul control.acum am observat si niste umflaturi pe limba! Mentionez ca am o relatie de 7 luni si inainte de asta am mai avut 3 parteneri diferiti!sunt disperata, nu vad nici o soltuie!va rog sa ma ajutati intr un fel.multumesc anticipat!
0
02-01-2023, ora 20:58
Lopat
Nu este medic/terapeut
Lopat
ati scapat de hpv ul oral?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce diferenţiază infecţiile HPV care dispar de cele care preced cancerul?
  • Vaccinul HPV a redus riscul de infectare cu 90% în ultimii 10 ani
  • Cum să ne protejăm mai mult copiii - vaccinarea antiHPV
  • Vaccinul antiHPV e recomandat și la băieți
  • Vaccinul HPV crește șansele de concepție la femeile ce au avut în trecut boli cu transmitere sexuală
  • Sexul a devenit mai sigur pentru toată lumea, datorită unui program de vaccinare
  • Australia ar putea deveni prima țară care a eradicat cancerul cervical
  •