Infectare cu HIV? Sau o simpla sperietura?

28-07-2014
newboyg
Nu este medic/terapeut
newboyg
Buna seara, in urma cu 4 zile am avut un contact sexual neprotejat cu o fata din anturajul unor prieteni pe care nu o cunosteam de foarte mult timp si care sta in aceeasi zona cu mine, ea nu este una tocmai cuminte, a avut multe contacte sexuale cu mai multe persoane dar persoane curate din ce stiu eu.
Contactul sexual a fost neprotejat si a durat cam 30-40 de secunde, secunde dupa care mi-am dat seama ca nu am prezervativ si am intrerupt totul, nu a avut loc nici un schimb de fluide(cred) eu ejaculand prin masturbare, facuta de catre ea.
Toate bune si frumoase, pana in zilele urmatoare, a doua zi am observat o bubita rosie ca un fel de 'cos' pe pielea ce acopera capul penisului, ieri am observat o pata rosie pe coastele de partea stanga care a mai crescut putin pana astazi, astazi am fost la doctorul de familie sa imi spuna ce este mai exact si eventual sa imi dea o trimitere si mi-a spus ca este vorba de Zona Zoster, o boala pe sistem nervos a spus doctora, am intrebat-o daca este transmisibila sexual si mi-a spus ca nu.
Acum vreau sa va pun o intrebare.Are treaba Zona Zoster cu o eventuala infectie HIV? Am mai citit pe internet si aici pe forum despre Zona Zoster ca fiind inclusa in infectiile HIV sau ceva de genul.
Astept un raspuns, sunt foarte stresat din cauza asta.
1 comentarii
0
17-08-2014, ora 11:15
Popa Alexandru
Nu este medic/terapeut
Popa Alexandru
Bubita aia mica si rosie ce a aparut pe, pielea ce acopera penisul poate sa fie Sifilis, daca ea se, sparge si devine ca un sancru ( O ulceratie, perfect rotunda si unica ) atunci este sifilis. daca in 3-4 zile se vindeca si ramane doar ceva rosu si are in varf ca un fir de ac inseamna ca ai o mica infectie la un fir de par, pentru siguranta ta dute si fa VDRL/RPR si TPHA ! O ZI BUNA
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.