Intepaturi in gat pe partea stanga, durere ureche si ameteala, ganglioni

17-09-2018
Paramore
Nu este medic/terapeut
Paramore
Buna ziua!
Acum o saptamana, in timp ce eram la mare, mi am simtit gatul foarte uscat(fara alte simptome de raceala). Mi am luat pastile de supt si s a ameliorat.
In urmatoarele zile am.inceput sa simt o durere in urechea stanga, care se prelungea cumva din gat( si in gat ma inteapa, dar doar pe partea stanga) plus o ameteala foarte puternica.
Aceste simptome au alternat cumva cu gatul uscat si o raguseala minora(in anumite zile ma durea urechea si eram ametita, in altele eram ragusita).
Mentionez ca am si o faringita cronica, dar nu cred ca asta ar fi cauza avand in vedere ca intepaturile se simt doar in partea stanga a gatului/ ureche.
De asemenea, febra nu fac. Simt si un gust metalic in partile laterale, sub limba dar si pe cerul gurii.
Am ganglionii de sub ureche si de sub mandibula stamga inflamati( aprox 1 cm)
Azi merg la orl, dar m ar ajuta o parere
Multumesc
1 comentarii
0
17-09-2018, ora 10:39
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
parerea..
sa mergi si la gastrologie
ai probleme gastro-inetstinala.. care intretin faringita..s.a probleme ORL
Adaugă un comentariu / răspuns

20-01-2020, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Otosan
Otosan gel de gât Forte - Soluția naturală pentru ameliorarea durerilor de gât
Produs inovator natural ideal pentru ameliorarea simptomelor asociate cu iritarea gâtului datorită formulei sale speciale sub forma de gel ce formează o peliculă mucoadezivă activă în tractul faringian și laringian. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.