Înțepături în spate ca niște ace

08-09-2018
Pp.adi
Nu este medic/terapeut
Pp.adi
Buna ziua! Am 28 de aniAcum 4 luni am făcut febra nu foarte mare, având și dureri musculare fără să mă pot ridica din pat. transpiratii, ceea ce pentru mine era ciudat, fiindcă răceală nu se manifestă la mine doar cu febră. Am fost la urgente, am făcut analize la sânge, trombocitele, leucocitele au ieșit mai scăzute. După trei zile mi s au mai ameliorat simptomele, am repetat analizele iar acestea au ieșit normal. Nu am făcut radiografie la plămâni, pentru că acum un an mai făcusem una, si mi s a spus că se vede o răceală mai veche. De acum 4 luni am rămas cu niste înțepături în spate, ca niște ace, pe ambele parti. Să mai repet radiografia? Vreau un răspuns de la un medic. Va mulțumesc!
2 comentarii
0
17-02-2019, ora 16:30
Florentina10
Nu este medic/terapeut
Florentina10
Buna ziua! Poți sa-mi spui și mie ce ai mai făcut cu aceste dureri? De 3 luni ma confrunt și eu cu aceeași problema. Simt înțepături in spate, am făcut masaje și kineto, dar fără rezultat. Te dacă poți sa-mi răspunzi! Mulțumesc!
0
05-04-2019, ora 13:09
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună ziua! Da, puteți repeta radiografia. Nu există și alte simptome? (tuse seacă/productivă, modificări ale timbrului vocii, dificultate la respirație, zgomote la respirație, durere toracică la palpare sau la animite mișcări). Aștept să-mi răspundeți la întrebare, iar dacă faceți radiografia îmi puteți scrie aici interpretarea ca să o pot citi. Sper că v-am fost de folos. O zi liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Dispozitivul care te ajută să îți corectezi postura
  • Dispozitivul care poate ajuta la diminuarea durerilor de spate
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.