Intrebare tratament HIV - test HIV

1861 comentarii 1 2 ..... 424344 ..... 62 63 Înainte ›
0
23-03-2020, ora 12:01
EU2017
Nu este medic/terapeut
EU2017
sall.Si eu am durere din spatele urechii...omoplat...muschi brat si vhiar antebrat...parca ar fi un muschi care se indinde prea tare.Am ganglionii la gat de o parte si de alta in spatele urechii durerosi.la subrat inflamati...inghinali inflamati si ma dor daca stau mai mult pe scaun si ma ridica+durere de spate.Ma mananca nasul...am ochii parca au nisip in ei...gura uscata...ma intorc ca un lup cu totulsi...testele si la 1 an si o sapt negative.
azi m am trezit si cu diaree
POate am contactat vreo bacterie...poate fi avitaminozasau.
Ma trezesc pe la 2-3 dimineata si nu mai pot dormi de dureri ceafa(ganglioni)...mana...umeri.mijloc.
Ganglionii sunt inflamati de vreo 2 ani
0
23-03-2020, ora 14:24
Bogdan2020
Nu este medic/terapeut
Bogdan2020
Buna Eu2017.cam asta am si eu.durere in umarul drept mai accentuata...in stinga mai putin.durere in zona burtii(cred ca s ganglioni).am avut dureri in zona gitului dar nu mai am acum.stare de oboseala accentuata.
0
28-03-2020, ora 07:24
Euchiareu
Nu este medic/terapeut
Euchiareu
Salutare.
Mai ziceți ceva. Nina, tayfun, Gigi, unde sunteți?
0
28-03-2020, ora 09:44
N.nina
Nu este medic/terapeut
N.nina
Salut.sunteți bine?
Eu m-am cam liniștit după ultimul test negativ.parcă au dispărut și simptomele.Cred ca totul e pe psihic...si la ce ne gândim...aia ne transmite și corpul..
Sănătate multa la toată lumea! !!
0
28-03-2020, ora 11:41
Euchiareu
Nu este medic/terapeut
Euchiareu
Ceau. Și eu pot spune în ciuda ametelilor ce le am ca m am liniștit. Am și devenit parca indiferent puțin și chiar mi as accepta soarta indiferent de status, pozitiv sau negativ. O sa mai fac analize după ce o trece și corona asta și voi vedea. Pana atunci, ce nu ne omoară ne face mai puternici. As vrea sa mai aud vesti de la tayfun, Gigi și ceilalți. Donato, dom, etc. Va doresc sa fiți sănătoși și sa zâmbiți în fiecare zi măcar odată. Doar asa putem învinge. Un suflet curat, cu credință nu e supărat niciodată și rade zilnic. Asa vad eu. Va pup.
0
28-03-2020, ora 15:37
Bogdan2020
Nu este medic/terapeut
Bogdan2020
Eu in continuare sunt stresat. am facut pina acum 3 teste ELISA la o luna.la doua luni... la 3 luni. tot negative.si la 3 luni inca doua teste hiv1+2 la bioclinica si un antigen p24.tot negative.dar in continuare am dureri de miini umar etc.si niste arsuri in zona inghinala.parca si niste bubite mici pe picioare.sumt ca o iau razna.e cineva care poate sa mi dea un sfat?oare testele astea sunt facute cu simt de raspundere?am fost si ieri la o consultatie.nu ai nimic esti sanatos tun.
0
28-03-2020, ora 20:02
Euchiareu
Nu este medic/terapeut
Euchiareu
Bogdane
De ce îți e asa frica ca ai hiv? Știi ca se ia extrem de greu. Și dacă l ai fi luat, lucru care are o probabilitate de 1 la 100000, ce crezi sau cum crezi ca te ar ajuta faptul ca o iei razna sau alte chestii? Părerea mea e ca ar trebui sa ignori acest gând și sa ți reiei viata. Dacă la 3 luni nu ai hiv și asta cu testele de gen 4 apai stai liniștit frate și trăiește ți viata la maxim.
0
29-03-2020, ora 10:37
Bogdan2020
Nu este medic/terapeut
Bogdan2020
Pai e firesc sa mi fie frica desi nu schimb cu nimic situatia.si totusi cum sa iau hiv doar de la un masaj erotic...e drept ca s a asezat cu zona intima pe fundul meu cind mi a facut masaj. poate a avut scurgeri.apoi cu crema de masaj a intins virusul.habar nu am.tot ce stiu e ca de atunci am avut toate simtomele posibile.si le mai am inca
0
02-04-2020, ora 11:46
victor10
Nu este medic/terapeut
victor10
Expunerea ta a fost mica, chiar spre 0.Cu siguranta ca nu esri infectat. Peste tot pe unde citesc, pe site uri medicale externe, scrie ca la 90 zile este conclusiv doar daca nu ai facut chimoterapie, vreo inerventie chirurgicala sau sitem imunitar praf.
Eu am mai efectuat la 105 zile si este negativ, sunt convins ca suntem ok, mai putin cu capul. Am dezcoltat toti o depresie, o trauma concentrandu-ne pe acesr aspect.
0
02-04-2020, ora 12:31
Bogdan2020
Nu este medic/terapeut
Bogdan2020
Da preda10.dar totusi am niste simtome care nu mi dau pace.indiferent ca testul a iesit negativ.durere de burta stinga dreapta(presupun ca s ganglionii inflamati).durere de git tot stinga dreapta.mici ulceratii pe piele(picioare si piept).niste zone sensiibile in zona inghinala ca niste arsuri.stare de oboseala.ce sa mai zic.si cu testele astea ce sa zic poate le fac la misto.doar ca sa ti ia banii.
0
02-04-2020, ora 12:34
Bogdan2020
Nu este medic/terapeut
Bogdan2020
Nici nu mai stiu ce sa zic.iar am fost la un consult.m a expediat ca pe o cirpa.
0
02-04-2020, ora 13:18
EU2017
Nu este medic/terapeut
EU2017
Eu am avut test negativ la 1 an si tot ma lupt cu simptomele...cu durerile groaznice.
0
03-04-2020, ora 02:19
Donato
Nu este medic/terapeut
Donato
Mai oameni buni ce mai faceti? Si io am trecut prin ce treceti voi si sa stiti ca totul e psihic. Si va mai spun o data la 3 luni daca testul e negativ atunci e negativ si gata.
0
03-04-2020, ora 07:25
Bogdan2020
Nu este medic/terapeut
Bogdan2020
Si eu am facut doua teste la 3 luni.negative.si am in continuare niste simtome nasoale.durere abdominala stinga dreapta(zona ficat splina).iritatii pe picioare si piept(niste puncte mici rosii)...durere de git tot stinga dreapta la baza lui.stare de oboseala cronica.si mai nou am ca o palpitatie in partea dreapta continua.parca am inima in dreapta nu in stinga.ce sa mai cred?
0
06-04-2020, ora 16:12
eu_ionel
Nu este medic/terapeut
eu_ionel
Hello! Si eu cred ca e de stres / anxietate. Mai am si eu uneori perioade in care gandesc negativ si ma iau toate simptomele, insa cand nu ma mai gandesc la asta imi trec. Am citit mai multe despre anxietate si cred aproape sigur ca asta ar putea fi cauza tuturor simptomelor. Las 2 link-uri aici, nu stiu daca nu o sa le stearga administratorii, dar va zic ce sa cautati pe google.

-----------* - despre simptomele anxietatii, printre care se regasesc si cele enumerate de unii colegi de forum (gura uscata, dureri, etc) - cautati pe google asa: "clinica hope simptomele anxietatii" si o sa gasiti un articol cu 150 de simptome.

-----------* - cautati pe google: "vice simptome psihosomatice la tineri"

Sanatate la toata lumea si mai alsati gandurile.

(*modificat de admin)
0
12-04-2020, ora 10:43
Bogdan2020
Nu este medic/terapeut
Bogdan2020
Am facut inca doua teste la 4 luni.ambele negative.in continuare am dureri (umeri si brate).care nu ma lasa sa dorm noaptea.am mai fost la o alta consultatie la dermato.mi a zis sa mi vad de treaba si sa uit subiectul asta.oare au dreptate sau fac misto de mine.doar ca sa mi ia banii?nu mai stiu ce sa cred.eu m am obisnuit cu gindul ca am.
0
12-04-2020, ora 21:25
Euchiareu
Nu este medic/terapeut
Euchiareu
Bogdane
Ia din urma și citește ce am scris eu și eu2017. Vei vedea ca sunt identice descrierile tale cu ale noastre. Așadar hiv e totuși un virus, lentovirus, dar nici chiar asa lent cred eu. Tu ai 4 luni noi 2 ani jumate. Mai vezi ce scrie și Nina. După ce citești tot vei constata ca nu ai nimic fizic ci doar psihic. Continua ți viata ca și înainte de eveniment. Nu cred ca se poate ca un virus sa nu iasă la analize după 3, 6 luni sau 2 ani jumate. Ultimele teste le am făcut la 2 ani și era negativ. Mai mult celulele Cd4 cd8 erau foarte bune la fel ca în urma cu un an. Relax my friend.
0
12-04-2020, ora 22:49
Bogdan2020
Nu este medic/terapeut
Bogdan2020
Ok.asa o fi.dar de ce ma dor umerii si mai ales bratul drept de mor?si nu inceteaza.pe zi ce trece e tot mai rau.e drept ca nu mai am dureri inghinale.nici gitul nu ma mai doare.atit a ramas.dureri musculare si de oase cred.totusi dupa 4 luni si jumatate ar fi trebuit sa se vada ceva la testele astea.nu?
0
13-04-2020, ora 06:49
Euchiareu
Nu este medic/terapeut
Euchiareu
Ma nu știu de ce te dor asa toate dar știu sigur ca dacă e adevărat ce zici ca ai făcut (masaj erotic) șansele sa iei hiv sunt mult sub zero, nici măcar zero. Dacă tu la ce ai făcut ai aceste temeri atunci psihic ești praf. Te rog nu te supăra pe mine dar ai fi primul caz din lumea asta care pățește asa ceva.
0
13-04-2020, ora 10:37
Bogdan2020
Nu este medic/terapeut
Bogdan2020
Nu ar avea rost sa mint.dar ea a stat dezbracata peste mine...efectiv i am simtit zona intima pe spatele meu...pe fund mai exact.apoi m a uns cu nu stiu ce crema pe baza de apa zicea.habar nu am.nu mai stiu ce sa cred
0
13-04-2020, ora 21:53
Euchiareu
Nu este medic/terapeut
Euchiareu
La fel cum ăștia care nu mai ies din casa deloc, s au izolat datorita noului virus și au dat în paranoia de a-și curata mâinile cu spirt într-una pana își ard mâinile, în condițiile în care nu au contact cu nimeni și nimic, la fel ai și tu hiv. Te rog relaxează te.
0
14-04-2020, ora 08:04
Bogdan2020
Nu este medic/terapeut
Bogdan2020
A mai aparut un simtom.pe linga faptul ca ma dor miinile si umerii acum am si furnicaturi in degetele de la miini.neuropatie cred.parca nu mai am putere in miini.am slabit mult.in schimb nu ma mai doare gitul.
0
14-04-2020, ora 15:20
Euchiareu
Nu este medic/terapeut
Euchiareu
Pe măsură ce vei înainta cu lecturatul de pe net, vei vedea ca vor apărea și alte simptome. În funcție de ce citești asa îți va apărea. Tu hotareste dacă te oprești sau continui.
0
14-04-2020, ora 20:36
Bogdan2020
Nu este medic/terapeut
Bogdan2020
As vrea sa fie asa.desi nu cred ca durerile pe care le am sunt doar in inchipuirea mea.as vrea sa fie asa.am niste dureri mari de spate in zona omoplatului si furnicaturi in degetele de la miini.si nu e o inchipuire..ce am mai sesizat e ca atirna carnea pe mine parca e ceva ce nu mi apartine.e un sentiment ciudat.
0
14-04-2020, ora 20:50
Bogdan2020
Nu este medic/terapeut
Bogdan2020
Si totusi testele au iesit negative.am facut si la DSP test ELISA.si la synevo si la bioclinica.toate negative.la 4 luni si jumatate.oare exista vreun test care sa mi confirme...alba sau neagra.macar sa stiu.
0
14-04-2020, ora 22:49
Euchiareu
Nu este medic/terapeut
Euchiareu
Cred ca ți am mai spus. Virusul HIV nu face nimic altceva decât sa distrugă limfocitele cd4 și cd8. În timp dar în une cazuri în vreo 2 ani, le distruge foarte repede. În momentul în care ele, celulele Cd4 cd8 ajung sub 500 începi sa ai tot felul de probleme. Infecții fungice, pneumonii, etc. Dacă scad sub 200 atunci ți se da diagnosticul de SIDA și nu mai e hiv. În afara de asta virusul HIV nu face nimic altceva. Dacă vrei sa fi tu convins Fă-ți testul hiv gen4 și raportul cd4 cd8. Și dacă ai hiv dar raportul și numărul e bun atunci nu ai de ce sa te îngrijorezi. Încă odată. La ce zici tu ca ai făcut nu vei avea hiv veci pururi. Se cheamă atac de panica ce ai tu. Ai greșit, ai făcut ceva pentru care te mustrezi singur. Nu mai citi de pe net nimic și vei fi bine. Sunt mulți care chiar dacă au hiv își trăiesc viata și sunt ok. Nu vad de ce tu care n ai motiv sa ai hiv, dar dacă totuși l ai avea, ai fi altfel?
0
15-04-2020, ora 06:50
Bogdan2020
Nu este medic/terapeut
Bogdan2020
Mersi Euchiareu de incurajare.dar totusi de ce ma simt rau?de ce ma dor toate?de ce am starea asta de somnolenta?
0
15-04-2020, ora 07:33
Euchiareu
Nu este medic/terapeut
Euchiareu
Nu știu de ce dar știu ca la fel am fost și eu. Exact aceleași simptome dar identice. Cauta și citește din noibrie 2017. Cum am 2 ani jumate înaintea ta, eu în mai o sa fac din nou analizele. Dacă se va pozitiva la mine crede ma ca îți voi spune. Pana atunci nu lua în seama. Durerile vin trec. Câți ani ai?
0
16-04-2020, ora 19:34
Bogdan2020
Nu este medic/terapeut
Bogdan2020
Stie cineva unde pot face un test 100% sigur care sa mi confirme daca e alba sau neagra.sincer nu mai suport stresul si nesiguranta asta.am 4 luni ai jum in care numai la asta ma gindesc.am facut acum o sapt doua teste si tot negative.as vrea sa stiu daca exista vreun test care sa depisteze mai devreme de acele 6 luni.in continuare am dureri de miini si umeri.nu mai dorm noaptea.
1
17-04-2020, ora 17:03
andreic1234
Nu este medic/terapeut
andreic1234
Pentru tipul de expunere despre care ai vorbit (care nici nu necesita testare pentru ca hiv nu se transmite in modul asta) poti intreba pe site-ul ---------* (unde o sa iti raspunda un moderator) fapt demonstrat si prin nenumaratele teste. Poti sa faci inca o mie de teste ca tot negativ o sa fie fara alte expuneri intre timp. ( si un test de generatia 4 ii conclusiv la 3 luni pentru ca detecteaza agp24 + anticorpi igm + anticorpi IGG). Si eu am avut tot o expunere care in mod normal nu ar fi trebuit sa ma pana pe ganduri dar anumite simptome m-au trimis la ce e mai rau (m-am testat pana dupa 3 luni si m-am oprit). Asta a fost acum vreun an si ceva. Si anul asta am facut gripa si la un simplu test din nas a iesit ca am virus influenza (care cauzeaza gripa pozitiv). Deci daca ii sa ai HIV iti iese si ala in 3 luni cu testele actuale (nu trebuie sa te testezi toata viata).

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns
1861 comentarii 1 2 ..... 424344 ..... 62 63 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.