karissa - intrebari, informatii

28-01-2008
d@niela
Nu este medic/terapeut
d@niela
Buna.
Eu am luat Karissa din prima zi de menstruatie.Este prima luna cand iau. Intrebarea mea este primul ciclu va avea mai putin de 28 de zile ? In cele 7 zile de intrerupere ar trebuie sa vina menstruatia ? Vineri am luat ultima, cea de-a 21 a pastila si inca nu mi-a venit mentruatia.
5 comentarii
0
28-01-2008, ora 00:00
andaa
Nu este medic/terapeut
andaa
si eu iau karissa, iar menstruatia imi vine de obicei in a3a sau a4a zi de pauza.stiu ca asa este normal.
0
18-01-2009, ora 16:55
terry
Nu este medic/terapeut
terry
sunt in aceeasi situatie iau ptr prima data karisaa sunt in a 3a zi de pauza si inka nu mia venit.oare ce poate fii??
0
06-03-2009, ora 16:25
kandika
Nu este medic/terapeut
kandika
si eu iau Karissa prima data. Dupa ce se termina cele 21 pilule si 3-4 zile nu-mi vine, mai sunt protejata? Sau trebuie folosite si alte metode de protectie?
0
25-04-2009, ora 17:41
alexapic
Nu este medic/terapeut
alexapic
si eu tot karissa folosesc.
una asta nu am mai facut pauza de 7 zile... mi-a spus medicul ca in aceasta perioada nu iti mai apare menstruatia.(asta era si ideea) faza e ca am uitat sa iau un comprimat.am luat a 2a zi altu in continuare.e posibil sa raman insarcinata ? plus ca nu imi dau seama acum cand o sa fac pauza de 7 zile. o sa imi vina menstruatia in perioada aia ? asa devreme ? sau dupa chiar daca incepi alta folie.. help :(
0
17-11-2009, ora 20:57
deea_23
Nu este medic/terapeut
deea_23
buna ziua.sunt noua pe acest forum si as avea cateva intrebari.am 23 de ani si de curand mi-am inceput viata sexuala.si am hotarat ca e mai sigur sa iau anticonceptionale sa nhu avem vreo surpriza.am fost la doctor si mi-a recomandat karisaa.le-am luat din a 3 zi de ciclu, in fiecare zi la ora fixa, dupa a 8-a pastila am avuth contact neprotejath cu prietenul meu(dar nhu sa terminat in mine).am inceput sa citesc pe net despre anticonceptinale si se vorbeste ca in prima luna nu esti suta la suta protejata.
e adevarat??????va rog sa imi raspundeti la aceasta intrebare, sunt ffff. ingrijorata.

va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  •