Lovitura la cap

15-05-2010
Dr3aD
Nu este medic/terapeut
Dr3aD
Acum o saptamana s-a intamplat... eram la fotbal in sala si m-am lovit urat la cap de un calorifer, mi-am facut si o taietura urata deasupra ochului stang de aproximativ 7-8 cm. Medici m-au intrebat daca imi aduc aminte ce am patit, daca m-am pierdut cunostinta in urma lovituri.. dar am fost constient si imi aduc aminte si cum am cazut, chiar si cum a sunat caloriferu la impact, singuru lucru care l-am patit de la lovitura a fost ca circa 30 sec am vazut in ceatza cu ochiul stang... nu am ramas in spital, dupa ce m-au cusut am venit acasa...doar ca m-am simtit foarte zapacit si zdruncinat primele 2 zile si in cuda medicamentelor care mi le-au prescris medici de la urgenta, si anume augumentin si ibruprofen, acuma sunt foarte foarte racit, nas infundat, am febra, ma doare gatul, stranut si am ameteli cand ma ridic din pat(asta o fi de la febra), pare o gripa normala... Intrebarea mea, are vreo legatura raceala de acuma cu lovitura la cap?
1 comentarii
0
15-05-2010, ora 17:08
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu are legatura cu lovitura la cap. Ai racit.pentru azi si maine cumpara-ti Trahisept cu propolis si Paracetamol sinus.stai in casa cu ceai, lamaie si miere de albine si poate ca pana luni scapi fara antibiotic.Nu fuma, nu consuma alcool si odihneste-te suficient. Daca luni tot te simti rau mergi la MF.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lovitura la cap - ghid (ce să faci, evaluare gravitate)
  • Lovirea mingii cu capul din fotbalul profesionist - afectează cognitiv
  • Cercetătorii au inversat amnezia cauzată de leziuni repetate la nivelul capului la șoareci
  •