m-am nascut cu rinichiul stang lipsa... imi doresc sa raman insarcinata

02-11-2010
liviaalina
Nu este medic/terapeut
liviaalina
buna, ma numesc alina si am si eu o problema cu rinichii.m-am nascut cu rinichiul stang lipsa in loja.mi sau facut investigatii si am aflat ca nu functioneaza si nu este dezvoltat.trebuia sa ma operez, dar mia fost frica.imi doresc sa raman insarcinata.Imi pute-ti spune dak as avea complicatii si pot duce sarcina la bun sfarsit????va multumesc
5 comentarii
0
04-11-2010, ora 18:25
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Inainte de a lua aceasta decizie trebuie sa ai parerea urologului.care este starea de acum a rinichiului respectiv, ce e de facut, care sunt perspectivele.nimic dintr-un organism viu nu sta degeaba, nefunctional, fara sa faca nimic.ori face bine si nu perturba nimic, ori face rau si merge spre rau.Deci adreseaza-te urologului si vezi ce-ti spune...
0
04-11-2010, ora 21:25
liviaalina
Nu este medic/terapeut
liviaalina
buna, va multumesc pentru raspuns dr doctor.am sa va urmez sfatul.
0
05-11-2010, ora 16:34
liviaalina
Nu este medic/terapeut
liviaalina
Buna.imi puteti recomanda un doctor urolog din iasi.as vrea sa merg sa-mi rezolv problema mea de rinichi.va multumesc
0
05-11-2010, ora 21:20
liviaalina
Nu este medic/terapeut
liviaalina
Stimati chirurgi.imi puteti spune costurile unei operatii de rinichi???va rog fff mult.problema mea chiar este grava, mie fff frica de ceea ce se va intampla dak nu ma operez.va multumesc
0
17-11-2010, ora 21:25
cristinafurtuna
Nu este medic/terapeut
cristinafurtuna
buna am un baitel de 1an si 9 luni a fost diagnosticat cu hidronefroza gr. 4 in luna octombrie 2009 in luna mai 2010 avea hidronefroza gr.1 pe langa aceasta mai are urmatoarele diagnostice : hipogamaglobulinemie ;distrofie gr.2; retard psihomotor; sindrom de citoliza hepatica 1, 5xn ; anemie carentiala ;obs. boala peroxizomala [sindrom zellwenger ] ;hipotomie musculara ;distrofie musculara ;osteopenie :la ora actuala copilul meu nu merge, nu sta in sezut, nu vorbeste, mananca cu beberonul. va rog sa ma sfatuiti ce pot face pe viitor. astept raspuns urgent. va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.