Medicamente pentru inima ( diltiazem, aspenter, rosucard )

09-02-2018
stefff
Nu este medic/terapeut
stefff
Buna ziua !

Mama mea, in varsta de 49 de ani are de cateva zile stari de somnolenta si se simte obosita.
Medicamentele pe care le ia ( diltiazem, aspenter si rosucard ) le ia de o luna.
E posibil sa fie ele cauza acestor stari ? Pot sa creeze asemenea efecte dupa o luna de administrare ?

Va multumesc anticipat.
1 comentarii
0
11-02-2018, ora 11:43
Dr. Manu Mariana Daniela
Medicina generala, Iasi
Dr. Manu Mariana Daniela
Medicamentele pot avea efecte secundare, sau pot fi contraindicate in anumite afectiuni asociate. Informatiile dumneavoastra sunt insuficiente. Cum sta cu probele hepatice, citi ani are pacienta, etc. Adresativa la medicul de familie
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Somnolența din timpul zilei ar putea constitui un predictor pentru procesele neurodegenerative
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.