Nas infundat tot timpul de 2 ani

10-11-2014
Dellmeza
Nu este medic/terapeut
Dellmeza
Buna ziua. Locuiesc in Londra de 10 ani si de 2 ani am nasul infundat tot timpul. Am fost la control si mi-au zis ca nu am nimic infundat, dar totusi eu depind de picaturi. Mi-au prescris Betnesol 0.1% de 2 ori pe zi plus Clarityn (pastilute pt alergii). Dupa o buna perioada de timp, dupa ce am luat aceste picaturi, nasul meu tot infundat este. Stiu ca trebuie sa opresc cu picaturile normale nazale, dar intru in panica daca nasul meu e infundat, ca nu pot respira si ma doare f tare capul. Tin sa precizez, ca nu am secretii nazale, doar nas infundat si nu am ce sufla. Multumesc si sper din suflet sa ma ajutati
3 comentarii
0
10-11-2014, ora 20:44
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
i facut o rinita medicamnetosa, dependenta...
comanda din romania Colargol
citeste ce sa mai scris pe forum despre rinita hipertrofica
cand vii intara cauta un cabinet si faci reducerea cornetelor in volum cu Radiofrecventa
0
11-11-2014, ora 17:22
Madalina.20
Nu este medic/terapeut
Madalina.20
Buna ziua, in urma unui control ORL mi s-a prescris sa fac aerosol timp de o saptamana cu ser fiziologic, bixtonim si inca un medicament, nu mai tin minte exact numele ultimului medicament. Tratamentul a avut efect si am respirat foarte bine dupa.. chiar eram intr o stare perfecta. Insa la cateva saptamani 2-3, simptomele au reaparut: stranuturi dese, ureche dreapta infundata, nas infundat, rani la ambele nare, nas uscat... iar astazi am observat ca mi s-a umflat nasul in partea dreapta, cam in zona de sub ochi, si mi s-a umflat un ganglionul de pe partea dreapta si ma doare. Abia peste o luna ma intorc in tara sa pot merge la un control ORL, ati putea sa ma sfatuiti ce as putea sa fac sau ce medicamente sa iau pana atunci? Mentionez ca in urma controlului Orl mi s-a spus ca am deviatie de sept nazal pe partea dreapta. Va multumesc si astept raspuns cat mai curand!
0
11-11-2014, ora 20:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. nici de la deviatia de sept, nici de la rinita.. NU se umfla nasul sau sub ochi...
2 poate fi o infecte dentara care a evoluat cu o sinuzita..si in acest caz.. trebuei sa ajungi la un stomatolog obligatoriu
3 sub ochi se mai umfla si din cauza problemelor la rinichi
4 asa ca pana nu am un diagnostic concret.. NU pot sa dau nici un sfat concret
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: