oare gonoree? sau alt ceva?

26-04-2010
KattaLynna
Nu este medic/terapeut
KattaLynna
Buna ziua. Am si eu o problema. Simt o mancarime puternica in zona exterioara a vaginului.. nu stiu ce se intampla cu mn ?? oare am gonoree?? am o viata sexuala activa cu prietenul meu dar el nu prezinta nici o simptoma a acestei boli.. puteti sa ma ajutati cu o parere?? precizez faptul ca nu am secretii verzi sau ceva de genu.. Doar o mancarime puternica de vreo 5 zile... Astept raspunsul dumneavoastra
4 comentarii
0
26-04-2010, ora 19:04
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
Cel mai bun demers în acest moment ar fi un consult ginecologic, cu examen de secreţie. Nu seamănă a gonoree, dar infecţie este sigur, de aceea ar trebui consultat medicul şi să te tratezi şi tu şi prietenul- majoritatea infecţiilor nu au simptome la bărbaţi
0
26-04-2010, ora 19:46
KattaLynna
Nu este medic/terapeut
KattaLynna
multumesc mult de tot.. dar totusi am o fobie pt ginecologi dar as putea sa iau un tratament pt infectie nu??
0
27-04-2010, ora 09:27
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
cel mai bun e un tratament recomandat de medic pentru că se va potrivi exact germenului care cauzează această infecţie, stai liniştită, ştiu că e traumatizant un ginecolog, dar crede-mă ei văd toată ziua tot felul de lucruri şi nu o să te chinuie prea mult, o să te ajute cu siguranţă
0
27-04-2010, ora 12:04
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
pana ajungi la medic fa spalaturi in zona cu probleme cu apa bicarbonatata(o lgt bicarbonat alimentar la o cana de apa calduta) si vezi daca se amelioreaza ceva, dar Iulia are dreptate:cel mai indicat e sa faci un ex de secretie vaginala sa vezi exact ce este si sa mergi cu tratamentul tintit.
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.