Oboseala constanta urmata de lipsa poftei de mancare si invatat

05-03-2019
josep
Nu este medic/terapeut
josep
De multa vreme ma confrunt cu aceasta problema si m-am saturat complet de ea. Sunt in clasa a 12-a si ma trezesc in fiecare dimineata la 6 pentru a merge la scoala, fac naveta. La nivel psihic, mentionez ca sunt stresat zilnic, diferite probleme cu parintii si unele complexe personale. De obicei adorm la intre orele 23-24, dorm undeva la 6 ore. Ma trezesc foarte obosit si toata ziua sunt asa. Chiar daca as dormi mai mult, sa zicem 7, 8 sau 9 ore, oboseala ar fi aceeasi. Cand stau pe scaun, la scoala, simt ca adorm, adesea adorm in ore. Nu ma pot concentra, am pierderi scurte de memorie. Daca as casca o singura data, imi dau lacrimile si incep sa ma usture ochii, asa se instaleaza somnolenta. Ce sfaturi mi-ati putea da? Am bacalaureatul si admiterea anul asta si as vrea sa ma pot concentra eficient...
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Doctor online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Oboseala cronică, semnul unei probleme de sănătate
  • Mă simt obosit deși am dormit bine - cauze posibile
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.