probleme in casnicie

20-05-2008
siciliano
Nu este medic/terapeut
siciliano
Buna! In ultima luna ma confrunt cu cea mai grea problema avuta in 5 ani de casnicie. Sotia prezinta simptome grave de anxietate si nu reusesc sa o conving sa mearga la un psihoterapeut.de aceea acuma stau si caut sfaturi pentru a reusi sa invat cum sa fac sa o ajut si sa imi salvez casnicia, pentru ca va spun, am riscul sa ne despartim din cauza unor idei si unor stari care le are. cred ca si eu sunt pe ultima suta de metri deoarece simt ca nu mai am putere, simt ca nu mai pot lupta pentru noi doi, incep sa ma gandesc la mine. As dori cateva idei cum ar trebui sa fie comportamentul meu fata de ea, si discutiile care trebuie sa le port cu ea, ca sa o ajut sa aibe un pic incredere in mine, ca vreau sa o ajut dat fiind faptul ca ea crede ca o fac bolnava si ca ea nu are nimik. va multumesc
2 comentarii
0
20-05-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
V-am lasat un raspuns la mesajul precedent.
0
20-05-2008, ora 00:00
c_aura
Nu este medic/terapeut
c_aura
Aproximativ cu asa cva ma confrunt si eu, incerc sa caut sfaturi pt prietenul meu care nu se simte bne, are in permanenta stari de rau, ameteli etc.Ma rog la Dumnezeu sa imi dea rabdare deoarece cred ca nu o sa mai rezist nici eu, asa ca ai incredere si incearca sa o intelegi oricat de greu ar fi.Succes!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • iHeartUs - aplicația care îmbunătățește relația de cuplu
  • Timpul înlocuiește micile ciondăneli din cuplu cu umorul
  • Nivelul de educație al partenerului influențează sănătatea generală a ambelor persoane din cuplu
  • Știința infirmă zicala conform căreia persoanele opuse sunt atrase una de cealaltă
  • Cum își influențează reciproc stilul de somn partenerii de cuplu?
  •