Sotul depedent de jocurii de noroc

21-09-2018
Micuta80
Nu este medic/terapeut
Micuta80
Sunt o mamica de 38 de ani care are un baietel de 3 anisori cu autism si sunt si insarcinata in 3 luni. Problema mea este ca nu m-ai pot sa lupt cu sotul meu care este depedent de jocurii de noroc. Mai rau ca nu vrea sa recunoasca ca are o problema. Nu am cu cine vorbii de problema lui parintii lui nu vor sa accepte ca el are o problema. Si eu nu m-ai pot lupta singura si cu problema baietelului care are autism si cu sotul meu. Nu vreau sa il parasesc ptr cs il iubesc si vreau sa il ajut vreau o familie fericita si frumoasa asta imi doresc. Cred ca si eu am intrat intr-o depresie destul de grava si nu stiu ce sa m-ai fac. Financiar nu imi pot permite sa platesc un psiholog. Platesc terapia copilului care este foarte scumpa. Va multumesc daca ma puteti sfatui.
4 comentarii
1
22-09-2018, ora 23:36
Jonny Mnemonic
Nu este medic/terapeut
Jonny Mnemonic
Dvs nu puteti plati un psiholog, si el isi bate joc de banii castigati. E de plans!

Era cu anii in urma si eram intr-o situatie foarte grea, si Dumnezeu mi-a ajutat si dupa ani de zile incerc sa ajut oameni, poate uneori si numai cu o vorba buna. Merge-ti spovediti-va si impartasiti-va, daca preotul va accepta. Si RUGACIUNEA SI VIATA CORECTA dusa de unul dintre soti, il poate schimba si pe celalalt.
Nu aveti nasi cu care sa pastrati legatura? Poate o discutie mai realista a dansilor l-ar readuce pe calea cea buna. "Mai tu ai familie, copii, gandeste-te la toate astea! Unde e sprijinul tau ptr ei?"
Ma ierta-ti nu sunt psiholog dar pe mine Dumnezeu m-a ajutat de multe ori, cu siguranta va va ajuta si pe dumneavoastra.
Va doresc numai bine!
1
27-09-2018, ora 13:16
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Vorbiți cu medicul de familie și cu trimitere puteți merge într-o policlinică unde au și psiholog.
0
27-09-2018, ora 21:39
Micuta80
Nu este medic/terapeut
Micuta80
Multumesc pentru raspuns.
0
28-09-2018, ora 14:58
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
In primul rand Micuta vorbeste cu medicul de familie despre depresia ta, nu despre dependenta lui.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Legătura între dependența de substanțe și jocuri de noroc și nevoile de atașament primar
  •