Sotul meu a plecat de acasa - ce pot face sa-l aduc inapoi?

31 comentarii 1 2
0
26-05-2011, ora 12:46
onuleta
Nu este medic/terapeut
onuleta
buna cami, ma bucur ca povestea voastra ae un sfarsit bun in cele din urma. am urmarit-o cu foarte mare atentie, am plans pe tot parcursul randurilor, dar nu am stiut ce sfat sa iti dau. nu am expeienta necesara. am admirat din tot sufletul perseverenta si incredere in incercarea de ati recuceri sotul. trec si eu printr-o experienta grea. sunt impreuna cu sotul meu de 3 ani, avem 2 copii minunati. ma tem ca ma inseala. nu am certitudinea asta. situatia noastra financiara este una foarte buna, nu ne lipseste nimic, dar am impesia ca e ceva schimbat. sunt geloasa, i-am verificat telefonul, dupa casatorie am aflat ca la inceputul relatiei juca pe 2 fronturi ca era cu o alta fata cand m-a cunoscut pe mine. mi-a explicat simplu ca o placea, da nu o iubea si dupa ce m-a cunoscut s-a indragostit. la 6 luni de cand m-a cunosut m-a cerut in casatorie, am acceptat, aveam o incredere f. mare in el si il iubeam f mult. in momentul in cae am descoperit ca el nu a fost sincer la inceput m-am intors cu totul. iam verificat telefonul, l-am cautat pin buzunare, masina. am gasit niste pezervative in masina, explicatia era ca erau de cand foloseam noi, in buzunar, a zis ca era o gluma a colegilor. face chefuri cu prietenii si ai vine ametit dar nu e o problema. nu ma cearta. de jignit nu m-a jicnit decat cand a fost suparat foarte tare si eu am pus paie pe foc(de 3 ori cand mi-a zis ca st proasta si naroada daca cred ca ma insala). cu toate astea ced ca e ceva in neegula cu el. am hotarat sa lupt pentru casnicia mea si chiar daca exista o alta am hotarat sa nu mai caut si sa nu il mai bat la cap. nu vreau sa il indeparrtez de mine mai mult de cat e. il vad ca vrea sa fie bine, dar nu arer suficient timp sa petreaca cu noi, petece f mult timp la birou. nu veau sa il pierd. e un om deosebit si il apreciez din tot sufletul.as avea nevoie de sfaturile tale pt ca ai avut currajul sa treci printr-o experienta grea si nu ai renuntat. ai continuat sa lupti pt casnicia ta. toate cele bune!
Adaugă un comentariu / răspuns
31 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul