Sunt nedumerit... in legatura cu menstruatia si sarcina

21-04-2019
Andrei222345
Nu este medic/terapeut
Andrei222345
Eu si iubita mea am avut un contact sexual vineri...treaba sta in felul urmator:
Am avut 3 Sau 4 penetrari dar nu adânci (penisului ia fost introdus doar capul) iar acesta nu avea urme de mici ejaculari inainte de penetrare. Iar penetrarile au fost scurte. (Tin sa mentionez ca au existat si momente "orale" pentru ea inainte de penetrare si pentru mine la ultima penetrare)
Prietenei mele ii întârzia menstruatia de aproape o săptămână înaintea incidentului asa ca am profitat putin...
Intrebarea ar fi:
Cat de mari sunt sansele ca ea sa fi rămas sau sa ramana ?
Menstruatia oricum era întârziată, în cazul unei sarcini aceasta nu mai vine ?

Pentru prima intrebare as dori un mic procentaj sau o aproximare (10%, 50% ceva de genul... ma ajuta mai mult)

Am decis să povestesc indetaliat momentul privat pentru a va ajuta sa.mi dati un răspuns cât mai sigur... sunt constient de iresponsabilitatea protecției...
Va multumesc anticipat !
6 comentarii
1
22-04-2019, ora 15:02
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua, inteleg si eu "iresponsabilitatea" momentului si nivelul inexistent de educatie sexuala. Sa cereti cuiva sa aproximeze riscul de sarcina este ca si cum am spune ca partenera poate fi "putin" insarcinata. Va dati seama de asta?
Exista riscuri mari de sarcina dar avand in vedere situatia tot ce puteti face este sa asteptati, iar saptamana viitoare sa faca un test de sarcina. Iar pe viitor masurile de contraceptie potrivite va vor scuti de aceste situatii.
0
22-04-2019, ora 15:30
Andrei222345
Nu este medic/terapeut
Andrei222345
Pai menstruatia ei oricum era întârziată de o saptamana, după ce am văzut că întârzie "ne-am jucat", daca s-a stabilit o sarcina practic nu o sa ii mai vina, corect ?
1
22-04-2019, ora 20:05
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Daca exista deja sarcina nu are cum sa mai apara menstruatia. Dar nu stim din ce motiv intarzia menstruatia... daca este o alta cauza sau... alte "joculete"
0
22-04-2019, ora 22:08
Andrei222345
Nu este medic/terapeut
Andrei222345
Nu au mai fost. N.am făcut nimic 2 luni iar in a 3a a întârziat si am aplicat "jocul". În a 3a luna a întârziat din motivul unor pastile...
0
24-04-2019, ora 11:55
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

in urma unui contact sexual neprotejat exista posibilitatea unei sarcini indiferent de adancimea penetrarii si/ sau de durata actului sexual. In lichidul seminal (secretia care se elimina in timpul actului sexual) exista spermatozoizi. Pentru viitor in cazul in care nu va doriti o sarcina momentan va recomandam sa folositi mijloace de contraceptie

O zi buna,
Clinica Medicala Marie Stopes International
0
04-05-2019, ora 21:42
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Salut ! hai sa trecem peste amanuntele cam prea detaliate ale tale ce si cum te-ai jucat ca am impresia ca iti face chiar placere sa relatezi asemenea intamplari ! Vad ca tu prea intelegi o chestie. Nu conteaza numarul de penetrari sau alte amanunte de genul adica poate sa fie si o singura penetrare dupa ce te-ai jucat si ai ajuns la apogeu si daca ti-ai dat drumul in ea normal ca are de unde sa ramana gravida. ca in rest ca spui numai chestii dragute si comice vad eu...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: