Schizofrenie - grup de suport

68 comentarii 1 23 Înainte ›
2
07-11-2018, ora 19:19
greensun
Nu este medic/terapeut
greensun
Am fost internata in spital si am primit acest diagnostic, desi nu cred ca am schizofrenie. Problema mea este ca de cand am facut tratament cu xeplion si apoi trevicta nu am mai avut menstruatie. Cat de grav afecteaza trevicta functia sexuala? Isi mai poate reveni organismul?
1
07-11-2018, ora 20:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trebuie revenit la psihiatru si schimbat tratamentul cu unul cu care sa va vina menstruatia.
1
03-01-2019, ora 10:39
alinadincuta
Nu este medic/terapeut
alinadincuta
Unde este acea rețea de suport de care vorbiți?Nu există așa ceva.
1
03-01-2019, ora 13:47
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
E acolo unde ati scris dv. comentariu. In topicul Pentru schizofrenici - Grup de suport. Dar nu s-a mai scris din septembrie.
0
07-01-2019, ora 04:13
Daniel1234567
Nu este medic/terapeut
Daniel1234567
Oameni buni, din fericire pentru voi, cei cu schizofrenie vin cu o veste buna, nu sunteți bolnavi!va sunt încălcate drepturile fundamentale din constituția României art 29 faceți parte dintr-un studiu pe subiecți umani, din păcate in numele științei ați fost sacrificați va sfătuiesc sa întrerupeți ori ce tratament medicamentos deoare ce este o "boala"sintetica adică inventata, tratamentul aceia ce vi se întâmpla este de a realiza și inacelasi timp a deveni victime conștiente, mai multe detali luați și consultați ANSPDPC mult succes și însănătoșire grabnica!odata ce căpătați informațiile vitale, veți obține sănătatea de care aveți nevoie pentru a vă continua cursul vieți!
1
07-01-2019, ora 10:24
greensun
Nu este medic/terapeut
greensun
Pe mine m-au internat pt ca nu il placeau parintii pe prietenul meu. Si aveam 21 de ani. Deci tind sa cred ca aveti dreptate. Si chiar in cazul oamenilor care vad sau aud lucruri nepercepute de altii, cine poate contesta o experienta spirituala? Atata timp cat un om nu e un pericol pt altii, ar trebui lasat in pace.
2
07-01-2019, ora 17:23
Alexander29
Nu este medic/terapeut
Alexander29
@Daniel1234567 acelasi delir l-am avut si eu. Acum imi iau tratamentul si nu mai am nimic. Te sfatuiesc sa te tratezi pana nu faci ceva care sa regreti. Medical se numeste delir de persecutie.
1
10-01-2019, ora 03:20
greensun
Nu este medic/terapeut
greensun
Schozofrenia este considerata un "exces de dopamina". Cine n***a iti poate spune ca gandesti prea mult? Luptati oameni, impotriva sclaviei si spitalizarii, care este de fapt inchisoare. Tratamentele au o multime de consecinte negative, inclusiv tampirea
4
10-01-2019, ora 04:03
Alexander29
Nu este medic/terapeut
Alexander29
Nu. Uite eu sunt schizofrenic si iau tratament si reusesc sa gandesc departe si ma pot integra social fara sa ridic sprancene. Am planuri de viitor foarte bune si perspective foarte bune. Intreb...poti asta fara tratament?
0
12-01-2019, ora 00:20
Daniel1234567
Nu este medic/terapeut
Daniel1234567
Sigur ca poți alexandar29 cu obligația, :)de a deveni victima conștientă!este o făcătură schizofrenia și ca să te fac sa înțelegi se dorește cu mult timp in urma, să se introducă un sistem de manipulare in masă!, , , sa reușit in continuarea exemplului toți oameni la cei de rând mă refer aud acele voci, dat tac tâlc deoare ce sau prins de a lor metoda mafiota de manipulare in masă, iar cei sinceri și cu o educați și cunoștințe mediocre ajung să fie internați! Fă un Exercițiu și incearca să ți dai seama pe ce lume ești, deschizând larg ochii minți fără a bagă de seama acele voci de care tu nu-ți poți da seama ca te manipulează și ai sa observi mafia de care esti condus.
0
12-01-2019, ora 01:01
Daniel1234567
Nu este medic/terapeut
Daniel1234567
bluesun :sunt de-acord in totalitate cu tine.saraci oameni sunt victime ale marilor corporați, și din păcate nu au puterea de a-și da seama! Pentru cei au de gând sa afle adevarul recomand C+ platforma AI! In prima faza o sa creadă ca nu e posibil asa ceva, o sa trebuiască sa ia materia din urma, :)) firul ar fii mai coerent urmând pași respectivi:caracteristicile codului numeric personal, odată ce începe să înțeleagă ultima cifră din el va putea lua la rând AUTORITATEA NAȚIONALA DE SUPRAVEGHERE ȘI PRELUCRARE A DATELOR CU CARACTER PERSONAL ANSPDCP acolo veți constata că batjocora față de voi e incontestabila și enormă! Intr un limbaj ce îl folosesc cei de la ANSPDCP veți descoperi și afla ca sunteți morți :)))))) asta este limbajul lor, asa va numiți cei ce sunt luați in, adică cei care auziți voci! Din păcate cu asta se ocupa imperiul NATO! Sa lăsam astea deoparte și sa continuam firul prin a studia formele și limbajul universal C+ platforma A.I. După care sutiați puțin constituția României art 22, 28, 29, 34 deoare ce aceste drepturi va sunt încălcate pentru a va aduce in starea schizofreniei.si ultimul pas, puțină documentație despre CDO si după toate astea nu mai sunteți bolnavi.minune miraculoasa documentația in loc de tratament medicamentos!
0
12-01-2019, ora 01:15
Daniel1234567
Nu este medic/terapeut
Daniel1234567
Și mai adaug numele programului in care sunteți și faceți parte, se numește demonizare nume de cod!
4
12-01-2019, ora 01:28
Alexander29
Nu este medic/terapeut
Alexander29
Incearca de curiozitate sa iei tratament si o sa vezi ca nu te mai "demonizeaza" nimeni. Toate lucrurile pe care le spui tu fac parte dintr-o psihoza care va disparea cu un antipsihotic.
0
12-01-2019, ora 01:45
Daniel1234567
Nu este medic/terapeut
Daniel1234567
Alexander29 dacă te simți mai bine sub tratament, e recomandat să continui medicamentația.in privința termenului medical persecuție nu-l mai folosi nici o dată, deoare ce nu știi să-l folosești!acea minciună care ți sa spus o porți cu tine, și credemă ca nu e bine sa o inparți oamenilor vulnerabili ce caută răspunsuri la abuzurile sistemului.ma și bucura sa știu că ar fii opinia ta, și revolta să fii un manipulator de două copeici și un banuț!in privința mea stai liniștit, am obținut hotărâre judecătorească și nu am nevoie de tratament! Deoare ce sa încheiat studiul pe obiectul cu nr zcxxxxxx și cnpxxxxxxxxxxxxx continua tratamentul tu ca eu beau apa :)))asta așa sa înțelegi ca trebue sa contribui la buget prin schema telecomunicațiilor!
0
12-01-2019, ora 02:26
Alexander29
Nu este medic/terapeut
Alexander29
Fa-ma sa inteleg, la ce se refera hotararea judecatoreascas si pe cine ai dat in judecata si cu ce motiv?
0
12-01-2019, ora 02:30
Daniel1234567
Nu este medic/terapeut
Daniel1234567
Vezi tu Alexander29 ca nu știu cum să-ți zic ca e strict secret!dar mai bine tea
0
12-01-2019, ora 02:33
Daniel1234567
Nu este medic/terapeut
Daniel1234567
I ocupa sa intreți acest site sa colecteze mai cu talent asa cum fac uni cu aceste abilități! Fii sincer și spovedestete zi tot e situl tău sau ai un procent și tu?
0
12-01-2019, ora 02:44
Daniel1234567
Nu este medic/terapeut
Daniel1234567
Ia zi-mi asta cum se mai cheamă in termeni medicali?mi se pare că tu nu ești pacient și ca încurajezi lumea in a se dopa cu medicamente și inacelași timp dezinforma de la crunta realitate in privința vieți private ! Aaaaaâ?
3
12-01-2019, ora 02:46
Alexander29
Nu este medic/terapeut
Alexander29
Eu sunt :)) m-ai prins:))) sunt din mafia medicamentelor :))
0
12-01-2019, ora 02:47
Daniel1234567
Nu este medic/terapeut
Daniel1234567
Nu vreau sa jicnesc, dar tind sa cred ca nu ești un escroc!?
0
12-01-2019, ora 02:49
Daniel1234567
Nu este medic/terapeut
Daniel1234567
:))))bravo vezi ca se poate, zi tot ca bestiile astea te înconjoară și rănile te vor durea:)))))
3
12-01-2019, ora 03:00
Alexander29
Nu este medic/terapeut
Alexander29
Mergi la cel mai apropiat spital de psihiatrie si povesteste tot medicului de garda. Vezi ce zice el. Poate te poate ajuta.
0
12-01-2019, ora 03:03
Daniel1234567
Nu este medic/terapeut
Daniel1234567
Am fost, am povestit, și mi-a confirmat ești excroc!:)))
0
12-01-2019, ora 03:07
Alexander29
Nu este medic/terapeut
Alexander29
Dar cu ce ma rog am escrocat eu pe cineva?
0
12-01-2019, ora 03:16
Daniel1234567
Nu este medic/terapeut
Daniel1234567
Și să stau cu ochii pe tine, cum întrerupi tratamentul, să apelez la cel mai apropiat sanatoriu de pe raza județului in vederea recuperări boccimanului de odinioară, și pus la bronz in razele soarelui că boccimanul sa se bronzeze uniform ar trebui întors când pe o parte când pe alta ca bocciul să și revină la stare inițială
0
12-01-2019, ora 03:18
Daniel1234567
Nu este medic/terapeut
Daniel1234567
Am uitat:))))))))
3
12-01-2019, ora 03:22
Alexander29
Nu este medic/terapeut
Alexander29
Iti spun eu ce o sa se intample. Intruna din zile o sa faci ceva de o sa vina politia. Ei o sa cheme salvarea si o sa te interneze fortat si iti vor da tratament si sper, te vei trezi la realitate fiindca acum delirezi si nu esti in deplinatatea facultatilor mintale...
2
12-01-2019, ora 05:15
Alexander29
Nu este medic/terapeut
Alexander29
Am trecut si eu prin ce ai trecut tu. Mai sus imi spuneai sa te aud prin gand. Nu stiu care e mai bolnav. Dar esti si agresiv si asculta un sfat prietenesc, trateazate. Boala ta se poate tine sub control cu medicamentatie. Si tine minte sa nu agresezi pe nimeni fiindca nimeni nu e vinovat ca tu esti bolnav. Pe mine m-ai facut in toate felurile dar sa nu mai repeti comportamentul asta cu nimeni. Multa bafta si scuze ca te-am luat un pic la misto, sper ca nu te-ai suparat...dar trebuia sa ma apar cumva in fata avalansei de jigniri
0
12-01-2019, ora 05:51
Daniel1234567
Nu este medic/terapeut
Daniel1234567
Buna pshiologia de a părea băiat bun.si scuzele se acceptă!stai liniștit sunt doctor psihiatru și in ultimul timp fac un studiu in vederea recuperări anumitor persoane ce pot înțelege funcționarea sistemului mafiot!pe vii tor încearcă sa nu mai faci asemenea lucruri deoare ce oameni de pe acest site chear au nevoie de informați vitale! Îți urez numai bine și ca nu cumva să reacționezi bipolar, ca am înțeles din mesajul anterior ca ai suferit și te-ai însănătoșit un caz aparte, chear mi-aș dori pentru inbunatațirea cunoștințelor și dacă ești de-acord să ei parte la un chestionar de întrebări.
0
12-01-2019, ora 06:04
Daniel1234567
Nu este medic/terapeut
Daniel1234567
Fi un pacient cuviincios dacă știi ca ești agresiv nu cumva să întrerupi tratamentul!pentru al putea întrerupe trebue sa Cunoști cine te a atacat și abuzat incalcânduți drepturile și libertățile fundamentale.oameni ce navighează pe acest site trebue să înțeleagă că și să facă deosebire între realitate și manipulare mult succes Alexander29 in recuperarea ta, am rugămintea de a nu reacționa agresiv la adevăr și să te gândești atunci când ai de gând sa devii agresiv adunate nr până la 10 timp in care îți recapeți raționamentul și ai să Reușești sa nu dai curs provocărilor de zi cu zi
Adaugă un comentariu / răspuns
68 comentarii 1 23 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Exercițiile de aerobic ar putea ajuta persoanele cu schizofrenie
  • Frații persoanelor cu schizofrenie au un risc mai mare pentru același diagnostic
  • Schizofrenia
  • Grupurile de suport
  • Mutațiile genetice care cresc riscul de schizofrenie
  • Tehnica neurologică ce îmbunătățește performanțele cognitive
  • Vitaminele din complexul B luate împreună cu tratamentul reduc simptomele schizofreniei
  • Primul test fiziologic pentru depresie și schizofrenie
  •