tratament polipi in ureche

13-11-2012
luigi.delamarina
Nu este medic/terapeut
luigi.delamarina
Buna ziua,

anul trecut am avut o problema cu urechea dreapta, asta insemnind durere suportabila, disconfort si scurgeri de lichid urit mirositor. Am fost la ORL care mi-a dat direct bilet la internare si am facut tratament injectabil cu antibiotic care nu a avut efect. Am continuat sa merg la ORL-ist si dupa mai multe vizite la cabinet mi-a dat cu un praf de o culoare rosiatica. In urma acestei actiuni nu am mai avut probleme, polipul s-a retras. Sa nu mai spun ca de fiecare data cind ma duceam la cabinet eram taxat. De atunci nu am mai avut probleme insa de 2-3 saptamini in urma unei raceli usoare a reaparut problema. As dori sa stiu daca exista un tratament fara ca sa fiu nevoit sa mai ma duc de nenumarate ori la ORL-ist si sa imi dea tratamentul care trebuie dupa un numar de vizite la cabinet desigur platite toate.
3 comentarii
0
13-11-2012, ora 20:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
solutia corecta este alta
este nevoie de internare in clunica orl spital universitar unde aceasta problema se rezolva chirurgical
acel polip nu dispare complet prin tratament
0
15-11-2012, ora 14:15
luigi.delamarina
Nu este medic/terapeut
luigi.delamarina
Multumesc frumos pentru rsapunsul prompt, as mai avea o rugaminte. Unde imi recomandati si pe cine in apropiere, sa zic asa, de Dr. Tr. Severin
0
15-11-2012, ora 21:25
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
clinica ORL.. Cluj Napoca.. sau timisoara
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.