tulburari anxios depresive, in urma unui stres indelungat

26-08-2011
asolomon583@gmail.com
Nu este medic/terapeut
asolomon583@gmail.com
Buna seara tuturor! Iurma unui stres indelungat la locul de munca am ajuns in ac situatie de depresie asociate cu stari de hiprexcitabilitate nervoasa. Operioada de timp am luat COAXIL 2 dj pe zi apoi nu am mai simtit un efect favorabil si am intrerupt adminstrarea.dupa aceea mi sa prescris CIPRALEX 10MG PE ZI urmind 6 luni de trat. Am facut o pauza de citeva luni iar sub influenta stresului si a problemelor am facut orecadere cu care ma confrunt ( cefalee matinala, transpiratii abundente, scaune diareice, teama, ameteli, arsuri la livelul capului, apatie, greutate in zona occipitala a capului} va rog sa ma sfatuiti ce mai pot face! va multumesc!
8 comentarii
0
26-08-2011, ora 22:56
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
ti-am scris un mesaj privat..citeste. Sanatate.
0
14-01-2012, ora 15:21
Dr. Merlas Cornel
Chirurgie generala, DEJ
Dr. Merlas Cornel
Doresc sa vin in ajutorul ataor de multi oameni care sufera in diverse chipuri, alergand de colo-colo dupa diverse remedii pentru a-si reface o stare de sanatate optimala, Am 61 ani de cand sunt printre oameni bolnavi.Comuicarea, element indispensabil intre oameni, trebuie si este bine sa fie amplificata.Am venit in contact cu o multime de cazuri etichetate ca apartinand unei categorii nosologice de tipul DPRESIEI.Datorita diversitatilor de posibilitati de care dispune societatea, oamenii se adreseaza si incearca sa gaseasca remedii de corectare a situatiei
ce-i framanta.In ultimul timp cercetarile pe plan mondial au putut pune la punct sisteme de examinare, investigare, tera-peutica integrative cu care insa marea masa a celor care incearca sa remedieze abaterile de la starea de sanatate, nu au venit in contact cu acestea, deci nu le cunosc, de aceea eficienta preocuparilor lor nu este totdeauna aceea pe care ar dori sa o aiba.
Cauzele ce determina o manifestare depresiva au totdeauna un suport care trebuie identificat.Informati-va despre posibilitatile de examinare ale sistemului METATRON-4027 (informatiile le puteti lua de pe internet).Apeland la o examinare cu acest sistem (care de aletfel are valentel unui centru medical universitar, si chiar mai mult pentruca
datele sant redate in totalitate i timp real, adica in decursul examinarii.Apeland la acest sistem riscul de a parcurge drumul spre vindecare nu mai este pe bajbaite, nu se da cu presupusul.Acurateta datelor depaseste 95%
Dr.Merlas cornel -*

(*modificat de admin)
0
14-01-2012, ora 19:28
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ asolomon583-

Mergeti la doctorul care v-a tratat si nu intrerupeti medicatia fara stirea lui.
O astfel de problema cum aveti dv. necesita tratament mai indelungat.
0
14-01-2012, ora 23:53
armina
Nu este medic/terapeut
armina
@cornelmerlas
Din pacate dl doctor, pe net am gasit doar date despre aparat nu si cabinete medicale dotate cu acesta.In bucuresti de ex. se face diagnosticare cu ajutorul lui ?
multumesc.
0
18-01-2012, ora 15:18
k.v
Nu este medic/terapeut
k.v
@armina

Am gasit o pagina cu biografia domnului doctor in care exista si posibilitatea solicitarii unei programari.Si eu doresc informatii din partea celor care au apelat la biorezonanta, in special relatii despre Metatron.Vad ca avem si adresa de mail la dispozitie pt a cere lamuriri.
http://www.medicchirurg.com/cornel-merlas/
0
18-01-2012, ora 21:59
Dr. Merlas Cornel
Chirurgie generala, DEJ
Dr. Merlas Cornel
Buna seara,
Sunt deosebit de bucuros ca cele scrise de mine mai sus au starnit interes, de aceea ma simt dator sa vin cu informatii suplimentare:Sistemele NLS METATRON, au avut o evolutie istorica ca si calculatoarele, ca si automobilele etc.Desigur cele care au fost in primele generatii au apprexentat un urias progres in cunoasterea structurilor organismului(ma refer la modelele 4017, 4021, 4025 a aparut la inceputul iernii METATRON-4027, acesta, are posibilitati uriase in comparatie cu toate tipurile de aparate de biorezonanta aparute pana acum in lume.Este destul de
greu sa explici despre ce este vorba pe spatiul restrans al unui comentariu de pe un forum.In prezente in tara exista
acest aparat intr-un singur loc:MUNICIPIUL DEJ, JUD CLUJ.-*In luna decembrie trecut, am examinat si tratat pacienti in BUCURESTI.Fiindca exista un numar foarte mare de pacienti care se pot deplasa cu mare dificultate la distante mari cabinetul de biorezonanta functioneaza si in regim de cabinet mobil, acoperind o foarte mare parte din teritoriul tarii.Are posibilitati de investigatie uluitoare,.Dati-va seama ca in decursul a 2-3 ore cat dureaza in medie o investigatie se scaneaza organismul in intregime, se verifica in timp real statusul psiho-emotional, se fac analize inclusiv teterminari a markerilor tumorali ce ar putea fi de interes, determina bacteriile, virusii, fungiile active in momentul examinarii, identifica factorii toxicoelrgici ce actioneaza asupra pacientului examinat;.determina nivelul microelementelor.Efectueaza tratamente, Prepara o sumedenie de produse necesare redresarii pacientilor respectivi.Cei ce nu au reusit in cadrul acumularilor informationale, pana acum, referiri la medicina cuantica,
biorezonanta, nu pot sa inteleaga principiul de functioare(nu vreau sa aduc jigniri, dar asta se intampla in realitate, de aceea consideram ca este de datoria noastra sa venim, tuturor in intampinare cu intomatii despre acest sistem de lucru care iese din sfera fizicii clasice.Asteptam intrebari punctuale, si vom raspunde tuturor celor interesatiVom face periodic prezentari de caz in diversele ipostaze pe care la intalnim
Dr.Merlas Cornel

(*modificat de admin)
0
18-01-2012, ora 22:42
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Multumesc mult ptr raspuns, atat dvs dl.doctor cat si k.v.
Exista vreo sansa sa reveniti in Bucuresti?
0
01-06-2012, ora 09:50
carmen010
Nu este medic/terapeut
carmen010
Buna ziua domnul doctor! Va rog mult sa ma ajutati si pe mine. Locuiesc in Nsaud si am probleme de santate. Am 30 de ani si am un reflux esofagian din cauza caruia nu pot sa dorm noaptea.. Mama mea are diabet, tine un regim f strict si face tratament, dar din pacate face dese crize de hiperglicemia sau hipoglicemie. Ne puteti ajuta? Multumesc mult si astept un raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul