Urechea dreapta - cand ascult muzica la casti simt o amețeală..

20-01-2021
marianma
Nu este medic/terapeut
marianma
buna ziua
de fiecare data cand ascult muzica la casti simt o amețeală...problema fiind la urechea dreapta aud bn cu ea...poate fi o problema de timpan sau una minora(dop de ceara)...am ceva timp cu problema asta dar am observat ca ametesc și cand am castile in ureche fara muzica...pt toaletarea urechii am folosit A-cerumen..este bun de cva?
6 comentarii
0
20-01-2021, ora 16:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1pielea din ureche.. creste din interior spre exterior..fix ca si unghia sau ca si parul..deci Orice interventie in ureche cu spreiuri si betisoare..e o GRESALA
2. ameteala este un simptom care are mai mult de 10 cauze. NU exista medici care pot sa depisteze aceste cauze.. la distanta.. prin internet
3 UN consult ORL este OBLIGTORIU
0
20-01-2021, ora 16:10
marianma
Nu este medic/terapeut
marianma
ameteala vine sigur de la ureche...ma sperie cel mai mult sa nu fie fisurat timpanul...sau sa am lichid in urechea interna iar acesta sa creeze presiune si sa dea ametela...
0
20-01-2021, ora 17:36
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Și... La ce te ajuta sperietura și stresul inutil?
La ce te ajuta cititul informațiilor medicale, dacă nu știi sa le aplici corect??
Cred ca e mai ieftin pentru sistemul nervos sa nu citești nimic. Sa nu faci nimuc
Simplu sa mergi la un cabinet orl
0
20-01-2021, ora 19:11
marianma
Nu este medic/terapeut
marianma
răspunsul e simplu...nu sunt asigurat...eram demult la un cabinet...de aceea va cer sfatul...
mulțumesc
0
20-01-2021, ora 20:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. Urechea după baie se șterge doar cu un șervețel de hârtie, care absoarbe apa ca o sugativa. Se mai poate usca cu aer cald de la un uscător de par. Atât. Nu sprey nu betisoare
2.ameteala..este primul simptom a circulației proaste cerebrale. Calitatea sângelui. Depinde de starea intestinului, ficatului și de ce pui în Farfurie.
Citește Alimente care îngroașă sangele și nu le mai consumi
Consuma apa plata și ceaiuri calde cu infuzii de 1min.
Asa o sa ai un sânge Fluid care o sa oxigeneze corect celulele cerebrale și a urechii interne
0
04-09-2021, ora 20:53
marianma
Nu este medic/terapeut
marianma
ce ceaiuri recomandati ? sau extracte naturale din plante ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.