vreau sa am fata curata si sa nu mai am puncte negre

27-02-2009
sweetish
Nu este medic/terapeut
sweetish
Salut.
Am si eu o problema.
Bine, poate nu e boala, dar am probleme din partea cosurilor. Ce mi-ati putea recomanda ca sa am fata curata si sa nu mai am puncte negre. Va rog sa ma ajutati.
Mersi, astept...
2 comentarii
0
27-02-2009, ora 18:42
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna seara!

Acneea este o boala! Pentru a va mentine tenul cat mai sanatos, va rog sa aveti si o dieta cat mai sanatoasa si o igiena cat mai buna. Pentru acnee, puteti folosi foarte multe produse, de la Brevoxyl, pana la Zynerit, Skinoren, Clearogen, Retin-a, mastile cu argila albastra etc., insa aceste tratamente se recomanda in urma unei consultatii face-to-face, pentru determinarea tipul de acnee si posibila cauza care poate sa fie strict organica sau cateodata si mecanica (sunt unele persoane care se spala de 3-4 ori pe zi pe fata, asta pentru ca au senzatia ca aparitia cosurilor ese strict cauzata de igiena, nu-i adevarat).
Principala cauza a aparitiei cosurilor si a punctelor negre este imbalansul hormonal din organism si sensibilitatea folicului pilos care reactioneaza negativ la DHT (dihidrotestosteron)...

Puteti bea pentru dezintoxicarea organismului si pt. seboree, ceai de trei frati patati si brusture.

Faceti cat mai multe bai de abur (cu ceai de musetel, galbenele si ti tree) pentru curatarea porilor si mergeti la dermatologul Mihaela Leventer, pentru un tratament individualizat. pe dansa o gasiti la clinica Dermastyle (www.dermastyle.ro).

Un tratament care va poate face bine si se poate lua si fara acordul dermatologului, este GRANEX. Il gasiti pe link-ul de mai jos si tot pe acest link, gasiti si ai multe detalii cu privire la ingredientii acestui produs si modul de administrare.


Numai Bine!
0
28-02-2009, ora 22:42
sweetish
Nu este medic/terapeut
sweetish
mersi mult.vad ce fac.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Cum scapi de punctele negre
  • Cum să te speli pe față în funcție de tipul de ten
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  • Coșuri pe fese - cauze și tratament
  •