Cosuri - Rezolvare ?

30-12-2011
dumpii
Nu este medic/terapeut
dumpii
Bun. Pe scurt. De doi ani am cosuri. Initial nu le-am dat importanta, tot ma scarpinam, deh, tineretea si copilaria Acu' am 17 ani, ma duc spre 18 peste jumatate de an. Problema cu cosurile sta in felul urmator : am multe pe frunte si 2-3 stinghere pe fata. Ideea e ca cele de pe frunte sunt negre. Tot am cerut sfaturi in stanga si in dreapta si am ajuns sa ma dau cu Nivea Clean Deeper, toata lumea a avut cuvinte de lauda asupra lui. Problema e...ca pe langa faptul ca acest gel s-ar zice ca ar curata cosurile negre, ba mai mult, mie mi se pare ca le-a inmultit. In plus, au aparut si cosuri rosii pe langa cele negre. Acu sunt 2 posibilitati : ori unele negre s-au transformat in rosii asa peste noapte si e o parte din proces, ori nu stiu. Ideea e ca in primele 2 zile am aplicat-o gresit, dandu-ma pe toata fata. Ok, am zis ca dau numai acolo unde sunt consuri negre...si cum e fruntea de lata, m-am dus si pe lateral spre perciuni si chiar langa ochi, in partile laterale spre par mi s-a uscat pielea si ' scormonind ' pe acolo, mi-a lasat pielea rosie.
Acum...a mai trecut cineva prin asta? Stiu, cel mai bine ar fi sa ma duc la dermatolog, insa habar n-am de cat ar costa o consultatie, un tratament complet...si nu stiu daca sa mai folosesc sau nu crema. N-as mai folosi-o momentan, in special dupa ce mi-a ' facut '. N-am mai fost pana acum la dermatolog, d-asta intreb. Totusi, e un aspect neplacut si vreau sa-l remediez cat mai repede posibil.
5 comentarii
0
30-12-2011, ora 17:13
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Buna,
Fratele meu a avut multe cosuri negre si a scapat de ele cu masti de pudra de argila ASLA VITAL. Isi dadea de3, 4 ori pe saptamana si statea cu ea pe fata aproximativ 30 de minute. Nu i-a ramas nici un semn si a funcitonat foarte bine.
Eu iti recomand si crema TRIACNEAL de la Avene pe care o gasesti in farmacii, dar ai grija ca e foarte puternica si se cam inroseste si se usuca pielea de la ea, asa ca foloseste-o doar seara, in cantitate mica aplicata numai pe locurile cu probleme, precum si DIACNEAL GEL CLEANSER. Toate acestea sunt foarte bune impotriva cosurilor, poate la inceput va aparea o mica iritatie insa continua sa iti dai si renunta numai in cazul in care iritatia nu dispare. Ia putin timp pielii sa se obisnuiasca cu produsele.
Foloseste aceste 3 produse timp de 3 luni minimum si dupa ceea ia o decizie cu privire la continuarea tratamentului ori nu.
0
30-12-2011, ora 17:30
dumpii
Nu este medic/terapeut
dumpii
Mersi mult de opinie / recomandare!
0
30-12-2011, ora 20:25
tema
Nu este medic/terapeut
tema
mie mi s-a parut buna - visibly clear 2 in 1 de la neutroge--
vezi si tu pe net numele intreg.
Partea buna cu aceasta crema este ca poate fi folosita in 2 moduri - scrie si pe ea.
Poti pune direct pe cos, pe fata uscata, astepti cam 6 minute si speli sau te speli cu ea pur si simplu - uzi fata, masezi crema sa faca putina spuma, evitand zona ochilor apoi clatesti bine..
Este ca o crema si nu face spuma decat foarte putin, mie mi s-a parut eficienta imediat.
Ar trebui sa te uiti daca nu cumva ai carii sau poate ai sinuzita.
O infectie in zona asta ar putea sa determine aparitia cosurilor.
0
03-01-2012, ora 02:12
dumpii
Nu este medic/terapeut
dumpii
Multumesc, apreciez!
0
06-06-2012, ora 19:14
JustMe21
Nu este medic/terapeut
JustMe21
incearca tratamentul clearogen este foarte bun
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: