Medicamente naturiste anxietate | Forumul Medical ROmedic

Medicamente naturiste anxietate

12-10-2013
trecator
Nu este medic/terapeut
trecator
Buna seara

Ce medicamente naturiste pentru anxietate si depresie stiti ?
Sau alte moduri, daca exista...
Am citit diverse pe internet, sunt adevarate sau nu ?
Ceaiul de musetel
Ceaiul verde ( beau in fiecare seara de peste 3 luni din acela, anti adipose tea)
Micul dejun, oua.
Magneziu
Vitamina B
2 comentarii
0
12-10-2013, ora 22:07
ionela83
Nu este medic/terapeut
ionela83
magne B6, ptr anxietate eu am luat calmogen plant si ca ceai, de sunatoare sau tei, se stie ca ambele au efect calmant.din cate stiu ceaiul verde, agita, sau asta efect are asupra mea, eu una il evit.incearca sa ai o alimentatie sanatoasa, daca iubesti sportul, te va ajuta foarte mult si numai 30min de exercitii fizice, carti, pe mine ma ajutat, puterea extraordinara a subconstientului iar film, the secret, cat de cat iti faci ceva idei din ele.gandirea pozitiva e cea mai importanta, crede am ca am fost intr-o stare jalnica, iar acum numai am nimik, singura am invins.Si cel mai important, treci totusi pe la medic sa te asiguri ca nu ai nimik si ca organsimul tau functioneaza perfect, asa ai sa stii ca esti sanatos si totul vine numai din gandirea negativa.
0
12-10-2013, ora 22:23
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
http://psihiatrie-bucuresti.com/fitoterapia/
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  •