migrene pe parcursul alaptarii
Buna ziua!Am 32 de ani si de la varsta de 22 de ani am inceput sa sufar de migrene.Am luat tratament, dar in momentul in care am ramas insarcinata nu am mai putut lua medicamente antimigrenoase.Acum am un bebe si ma chinuie deseori migrenele, cateodata si 2 3 zile si nu pot lua niciun medicament.Va rog sa ma ajutati cu un sfat, ca este cumplit.Multumesc.
3 comentarii
Cumparati de la farmacie hoemopat Belladonna CH200, este remediu homeopat fara efecte adverse si incercati-l.
Se suge o granula, efectul la Belladona indeparteaza cele mai multe migrene pt. ceva timp.
Pt. eliminarea cauzei migrenei mergeti la consultatie la un medic homeopat care va poate ajuta.
Daca Belladona nu ajuta, este pt. ca nu se potriveste migrenei dvoastra si atunci trebuie incercat un alt remediu. Exista mai multe.
Am publicat aici o lista cu farmacii homeopate.
Aici este un caz in care Belladona a ajutat si de atunci durerile nu mai apar decat mult mai rar si nu mai este nevoie de nici un medicament:
forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=189id_cat=30id_prod=33682anc=113559
Se suge o granula, efectul la Belladona indeparteaza cele mai multe migrene pt. ceva timp.
Pt. eliminarea cauzei migrenei mergeti la consultatie la un medic homeopat care va poate ajuta.
Daca Belladona nu ajuta, este pt. ca nu se potriveste migrenei dvoastra si atunci trebuie incercat un alt remediu. Exista mai multe.
Am publicat aici o lista cu farmacii homeopate.
Aici este un caz in care Belladona a ajutat si de atunci durerile nu mai apar decat mult mai rar si nu mai este nevoie de nici un medicament:
forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=189id_cat=30id_prod=33682anc=113559
Multumesc frumos pentru sfat!Voi incerca.
Buna ziua! si eu ma confrunt cu probleme asemanatoare cu cele ale lui elizanicole98!
Si eu alaptez, dar problemele mele au fost si inainte de asta, doar ca la mine in afara de migrene mai apar si vertijii si durere musculara si cateodata si durere in piept!
Am observat ce atunci cand ma enervez sau sunt foarte obosita!
Ce credeti pot sa iau si eu BELLADONA sau imi recomandati altceva?
Va multumesc mult!
Si eu alaptez, dar problemele mele au fost si inainte de asta, doar ca la mine in afara de migrene mai apar si vertijii si durere musculara si cateodata si durere in piept!
Am observat ce atunci cand ma enervez sau sunt foarte obosita!
Ce credeti pot sa iau si eu BELLADONA sau imi recomandati altceva?
Va multumesc mult!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4dureri ffff mari de cap
- 2225 de ani de suferinte
- 8Cum sa-l obisnuim pe micutul nostru sa manince?
- 13neurologie
- 11Spirolactona - tratament eficient?
- 3dureri de cap+milgamma N
- 10Migrene de 2-3 ani
- 18Prolactina mica in perioada alaptarii
- 7alaptez! menstruatie neregulata!
- 0migrene de 3 ani
- 4durerea si alaptarea
- 3PAP si alaptare
- 5ceai de maghiran in timpul alaptarii
- 7cum oprim alaptatul!:P
- 15lapte mai putin in sani
- 3tratament profilactic migrena
- 8Gabaran
- 0Intrebare doctor neurolog
- 2Ajutati-ma, va rog! Am periodic niste amorteli la nivelul degetelor de la mana
- 3Durere de cap de aproximativ 2 luni
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
- Deficitul de prolactină (hipoprolactinemia)
- Migrena
- Mastita
- Atacul migrenos
- Cefaly - o metodă actuală de tratament a migrenei
- Terapia migrenei
- Viața cu migrenă cronică
- Alimentatia nou-nascutului
- Laptele matern versus formule de lapte
- Dieta in timpul alaptarii la san
- Alimente interzise în perioada de alăptare