ameteala de 2 luni, ametesc si in picioare si cand stau, am o senzatie de confuzie
buna ziua
ma confrunt cu o ameteala de 2 luni, ametesc si in picioare si cand stau, am o senzatie de confuzie, durere in zona cefei, amorteli de limba, mandibula, uneori greata.mentionez ca sunt operata de colecist din 2008 si parca de atunci am inceput sa ametesc, dar de 2 luni totul este mult mai grav.am fost la reumatolog, unul mi-a spus ca am 2 hernii de disc cervicale, altul ca ar fi numai o spondiloza, am facut tratament cu tador, aulin, ca, am facut si fizioterapie 10 zile si nu pot sa spun ca ma simt mai bine.am fost si la neurolog, mi-a spus ca am o nevralgie, am luat bilobil, tiolin, urmand sa revin daca nu ma simt mai bine.am incercat si betaserc, dar mi s-a parut ca ametesc mai tare cand il iau. intre timp am facut si o criza cu colici abdominale si diaree, am luat debridat si normix.mentionez ca am niste noduli tiroidieni, dar tsh este in limite normale.
nu stiu incotro sa ma indrept, ce sa mai fac, am senzatia ca nu mai vad atat de bine, mai ales la distanta.
ar trebui sa merg la un oftalmolog?
analizele au iesit bine, cu exceptia ca, care tot timpul a fost la limita desi iau in permanenta, colesterolul era 200.
va rog sa ma ajutati, ar putea fi de la fiere?la eco dr. a spus ca e ok, ca nu am facut alte pietre
ma confrunt cu o ameteala de 2 luni, ametesc si in picioare si cand stau, am o senzatie de confuzie, durere in zona cefei, amorteli de limba, mandibula, uneori greata.mentionez ca sunt operata de colecist din 2008 si parca de atunci am inceput sa ametesc, dar de 2 luni totul este mult mai grav.am fost la reumatolog, unul mi-a spus ca am 2 hernii de disc cervicale, altul ca ar fi numai o spondiloza, am facut tratament cu tador, aulin, ca, am facut si fizioterapie 10 zile si nu pot sa spun ca ma simt mai bine.am fost si la neurolog, mi-a spus ca am o nevralgie, am luat bilobil, tiolin, urmand sa revin daca nu ma simt mai bine.am incercat si betaserc, dar mi s-a parut ca ametesc mai tare cand il iau. intre timp am facut si o criza cu colici abdominale si diaree, am luat debridat si normix.mentionez ca am niste noduli tiroidieni, dar tsh este in limite normale.
nu stiu incotro sa ma indrept, ce sa mai fac, am senzatia ca nu mai vad atat de bine, mai ales la distanta.
ar trebui sa merg la un oftalmolog?
analizele au iesit bine, cu exceptia ca, care tot timpul a fost la limita desi iau in permanenta, colesterolul era 200.
va rog sa ma ajutati, ar putea fi de la fiere?la eco dr. a spus ca e ok, ca nu am facut alte pietre
3 comentarii
Buna ziua,
am inteles ca analizele sunt ok...si asta e de bine.
Intrebari la care sa va dati raspuns:
-- pai daca aveti nodului tiroidieni, cum de nu va dat tratament?...asta NU e bine;
- cum stati cu glicemia? fie ea mica sau mare, TOT stari din astea va mai da;
- cum stati cu tensiunea? pt.ca...si mare si mica tot va da senzatia asta..
- revedeti analiza de fier (sideremia)...valorile PREA MICI..."ne dau pe spate".abia am scapat de asta..
Vedeti?
sunt..n...cauze care, singura vi le puteti EXCLUDE...pe rand..
Sanatate si
O zi minunata.
am inteles ca analizele sunt ok...si asta e de bine.
Intrebari la care sa va dati raspuns:
-- pai daca aveti nodului tiroidieni, cum de nu va dat tratament?...asta NU e bine;
- cum stati cu glicemia? fie ea mica sau mare, TOT stari din astea va mai da;
- cum stati cu tensiunea? pt.ca...si mare si mica tot va da senzatia asta..
- revedeti analiza de fier (sideremia)...valorile PREA MICI..."ne dau pe spate".abia am scapat de asta..
Vedeti?
sunt..n...cauze care, singura vi le puteti EXCLUDE...pe rand..
Sanatate si
O zi minunata.
E greu de spus care e problema la dvs. Va recomand un set de analize generale si un consult de medicina interna.
Alte sugestii: poate o cura de dezintoxicare a organismului v-ar putea fi de folos...sau poate simptomele pe care le aveti sunt pe sistem nervos...
Sunt doar niste supozitii.
Alte sugestii: poate o cura de dezintoxicare a organismului v-ar putea fi de folos...sau poate simptomele pe care le aveti sunt pe sistem nervos...
Sunt doar niste supozitii.
multumesc pentru raspunsuri
ieri am descoperit si o infectie urinara, doctorul spune ca ameteala si greata s-ar putea sa fie de acolo, astept rezultatele analizelor
astazi merg si la oftalmolog, nu stiu daca trebuie si la orl
ieri am descoperit si o infectie urinara, doctorul spune ca ameteala si greata s-ar putea sa fie de acolo, astept rezultatele analizelor
astazi merg si la oftalmolog, nu stiu daca trebuie si la orl
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 6E normal sa simt asa un fel de presiune acum la partea de sus a capului in urma tomografiei?
- 10nu pot sa mananc...
- 4Ameteli la soare
- 7vertij, amorteala pe partea dreapta, nervozitate
- 4Simptome ciudate de aproape o saptamana
- 6durere de cap permanenta, greata, ameteala + probleme cu somnul
- 12greata, sani mariti, scurgeri roz sarcina?
- 4Lovitura minora urmata de ameteli
- 8Ameteli zi de zi timp de 5 luni
- 4Criza musculara (ciudata), ameteala, droguri
- 2hemoglobina glicozilata
- 1ametelii si greata
- 5de 1 an am probleme cu palpitatiile, puls marit, simt o caldura in obraji..
- 10Ce este Peritol?
- 1Dureri de cap, ameteli
- 0ameteala, dureri zona occipitala, sensibilitate la lumina, oboseala
- 0Am o senzatie de greata si slabiciune.
- 1Anxietate
- 0Amețeli zilnice de peste un an
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: