din cauza caderilor de glicemie mi-e frica sa plec de acasa fara mancare la mine
am citit la fiecare ce frica are, de spatii inchise sau deschise, sa nu moara, etc. Eu din cauza caderilor de glicemie mi-e frica sa plec de acasa fara mancare la mine. Sunt atat de speriata incat si daca merg la o nunta imi iau mancare cu mine ptr. cazul in care nu dau mancarea la timp. Orice sfat, VA ROG!
5 comentarii
din ce spui tu, mai bine mergi la un medic sa rezolvi cu caderile astea de glicemie, sa vezi de unde vin, etc.
fricile de care ai citit, au un obiect virtual, nu real: o spaima imaginara.
daca insa la tine exista dovezi ca faci astfel de caderi glicemice, e posibil ca si precautiile tale sa fie indreptatite !
cu toate astea, ma intreb daca nu ai putea umbla mai comod cu un baton compact de ceva dulce la tine, in loc de mancare.(model Snickers, Mars, Twix, Bounty) sau cu bombonele pana afli de unde provine simptomul tau si il rezolvi medical.
Nutritionistii chiar sunt de parere, din cate stiu, ca aceste caderi glicemice se rezolva cel mai bine avand mai multe mese mici la intervale mai dese pe parcursul unei zile.
toate cele bune,
Andrei
fricile de care ai citit, au un obiect virtual, nu real: o spaima imaginara.
daca insa la tine exista dovezi ca faci astfel de caderi glicemice, e posibil ca si precautiile tale sa fie indreptatite !
cu toate astea, ma intreb daca nu ai putea umbla mai comod cu un baton compact de ceva dulce la tine, in loc de mancare.(model Snickers, Mars, Twix, Bounty) sau cu bombonele pana afli de unde provine simptomul tau si il rezolvi medical.
Nutritionistii chiar sunt de parere, din cate stiu, ca aceste caderi glicemice se rezolva cel mai bine avand mai multe mese mici la intervale mai dese pe parcursul unei zile.
toate cele bune,
Andrei
am fost la toti medicii din brasov, am facut toate analizele, respect ceea ce mi-a recomandat nutritionistul adica mese mici si dese si am scos zaharul din alimentatie. Degeaba. Tot nutritionistul mi-a recomandat xanaxul. Toate analizele sunt bune, ecografe etc. Ceea ce nu am specificat este ca tatal meu a murit cu 2 luni inainte sa inceapa problemele mele. a fost paralizat timp de 7 ani, si in ultimele luni de viata a suferit foarte mult. e prima oara cand vorbesc despre asta.
si cum stii ca ceea ce ti se intampla tie sunt caderi ale glicemiei ?
e posibil sa fie altceva (de exemplu, o forma de atac de panica) care sa para ca are forma de cadere glicemica.
in acest caz, mai bine decat xanax-ul poate fi ideea de a vizita un psihoterapeut (bun) din Brasov.
(pe de alta parte ma intreb ce fel de nutritionist recomanda xanax ? cum vine asta ?)
E posibil ca manifestarile sa aiba legatura cu tatal tau si cu modul cum ai trait tu (sau ti-ai reprezentat) evenimentele din ultimele luni. Ar fi ok sa explorezi putin asta cu ajutor profesionist.
Toate cele bune,
Andrei
e posibil sa fie altceva (de exemplu, o forma de atac de panica) care sa para ca are forma de cadere glicemica.
in acest caz, mai bine decat xanax-ul poate fi ideea de a vizita un psihoterapeut (bun) din Brasov.
(pe de alta parte ma intreb ce fel de nutritionist recomanda xanax ? cum vine asta ?)
E posibil ca manifestarile sa aiba legatura cu tatal tau si cu modul cum ai trait tu (sau ti-ai reprezentat) evenimentele din ultimele luni. Ar fi ok sa explorezi putin asta cu ajutor profesionist.
Toate cele bune,
Andrei
Pentru ca esti din Brasov iti recomand sa mergi la Centrul Terapeutic Ralsante de pe str. Harmanului (vis-a-vis de Peco Rompetrol). Vei primi informatiile de care ai nevoie!
Cine-mi poate recomanda si mie un nutritionist bun, in Brasov!???
astept cu nerabdare un raspuns.
astept cu nerabdare un raspuns.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 6eroare analize medicale?
- 4interpretare analize: fier, glicemie, hematologie, limfocite
- 6frica de condus - fobie?
- 2valori ale glicemiei si siderimiei la copii
- 4cand vreau sa sa ies din casa mi se face atat de rau incat nu mai pot sa mai ridic din pat
- 3ma tem in genere de noapte, nu pot dormi singura in casa nici intr-un caz
- 8Stari ciudate
- 4diabet zahatat tip2 cu insulina
- 6Dupa 3 ani de la o presupusa infectie cu HIV analizele nu-mi mai ieseau normal, asa-i?
- 7Glicemie oscilanta? Uneori am ameteli ocazionale, transpiratii, tremuraturi, maini si picioare reci
- 11Fobia de telefoane celulare.
- 1Colesterol marit
- 7catre ORL: ametesc dimineata
- 14Fobie sau ce?
- 6Cum gestionati fricile copiilor vostri?
- 7frica de cancer
- 1Test glicemie
- 20Psihiatru bun iasi
- 5Frica
- 3Scaderi si cresteri de glicemie Rog Ajutor!
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
