Acufene, tinitus, urmat tratament cu Stugeron. - Dr. Flueraru Valeriu

10-04-2019
daniel8201
Nu este medic/terapeut
daniel8201
Buna ziua domnule doctor Flueraru!

Sunt Daniel,
Am urmat dupa cum mi-ati prescris tratament cu Stugeron pe o perioada de 10 zile cate o pastila in fiecare seara. Folosesc in continuare Faringo Spray si Rinopanteina.
Desi initial dupa curatarea dopului de ceara din urechea stanga am scapat de tinitus si senzatia de ureche plina, ea se pare ca a revenit la fel de tare si complet aleatoriu ca durata si intensitate.
Nu mai consum otet, ciorbe cu putin bors de casa in compozitie, salate doar cu ulei si mai pun sare calda in prosop seara la culcare.
Ce imi sugerati?
Sa fac o pauza de-o luna dupa care sa mai iau 10 zile Stugeron sau ce anume as putea face? Tinitusul este pur si simplu ingrozitor.
Tin sa va precizez ca ma hidratez corespunzator consumand minimum doi litri de apa zilnic pe toata perioada zilei.
2 comentarii
0
10-04-2019, ora 20:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 verifici tensiunea arteriala..cand e tiuitul mia deranjant.. si cand nu este... sa stii cum variaza
2 stugeronul se poate lua si 3 pe zi.. un timp mai indelungat..nu e cazul sa.l intrerupi, dincontra poti adauga un Cavinton dimineata si un magneziu cu vit B6 la pranz
0
10-04-2019, ora 23:13
daniel8201
Nu este medic/terapeut
daniel8201
In regula, va tin la curent.
O sa vad cum decurge si cu regimul alimentar pentru ca inca elimin bucati albe urat mirositoare de pe amigdale, cu precadere pe partea dreapta din cauza amigdalitei.

Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.