am probleme cu inima, am nevoie urgent nevoie de un sfat

29-10-2011
bibicarina
Nu este medic/terapeut
bibicarina
buna ziua.am si eu o problema care ma ingrijoreaza, si nu stiu ce sa fac.am in dreptul inimii spre san ceva ca si cum ma ustura si ma inteapa si uneori ma doare.incepe dinspre inima si urca pana in centrul sanului, simt ca si cum am o vena care ma ustura rau de tot.va rog din suflet daca astea sunt probleme cu inima.multumesc si sper din suflet sa imi raspunda cineva
4 comentarii
0
03-11-2011, ora 12:02
tema
Nu este medic/terapeut
tema
bibicarinaam, am vazut ca ai mai postat si la alte rubrici separand simptomele. Trebuia sa le scrii pe toate la un loc, are mare importanta asta.
Toate simptomele descrise de tine ar cam duce intr-un singur loc - o infectie vaginala, posibil cu streptococ, enterococ sau e-coli.
Ai cumva si probleme la urinat? Ai sinuzita?
Bacteriile emit in corp niste toxine si produc chiar reactii severe din partea corpului.
Ar fi bine sa faci o analiza de secretie vaginala cu antibiograma
Vorbeste cu doctorul daca este nevoie sa faci si o urocultura cu antibiograma, iar daca ai nasul infundat sau curge sau te doare gatul - un exudat nazal si/sau faringian cu antibiograma.
0
03-11-2011, ora 12:51
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Mergi si la un doctor Cardiolog sa te consulte.
0
17-11-2011, ora 17:26
bibicarina
Nu este medic/terapeut
bibicarina
nu am probleme la urinat si sinuzita este posibil sa am
0
17-11-2011, ora 19:13
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Pentru sinuzita ar trebui sa faci un - exudat nazal cu antibiograma.
Totusi, astfel de manifestari pot fi in cazul in care ai o infectie vaginala cu streptococ, enterococ, e-coli etc si ar fi bine sa faci o
-analiza de secretie vaginala cu antibiograma - unde iti va scrie si la ce antibiotic sunt sensibile bacteriile gasite, ca sa faci un tratament corect.
Pentru analiza, nu te speli in vagin si nu ai contact sexual cu 72 de ore inainte de recoltare si sa treaca cel putin 10 zile de la ultimul antibiotic luat (daca ai luat).
Altfel, poate iesi rezultatul fals negativ.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  •