am racit din cauza aerului conditionat de la masina

21-08-2013
arriana20
Nu este medic/terapeut
arriana20
de 5 zile am racit din cauza aerului conditionat de la masina, dupa durerea in gat, care se manifesta prin greutate la inghitire, mi s-ai fundat simurechea stanga si a inceput sa curga un lichid galben si ussor lipicios, cred ca cerumen, nu este puroi.asta s-a intamplat noaptea, de dimineata am luat azitrox, 1 la12 ore, vibrocil si otitox, urechea nu ma doare, nu mai curge, dar e tot infundata, am aproape2 zile de tratament, as dori un sfat, multumesc anticipat!
2 comentarii
0
22-08-2013, ora 08:37
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un consult ORL.. sa aspire tot ce a mai ramas in conductul auditiv
0
22-08-2013, ora 21:02
arriana20
Nu este medic/terapeut
arriana20
multumesc frumos pt raspuns.asa am si facut, dupa o durere uratica pe timpul noptii si o secretie care nu mai semana cu cerumenul, de dimineata am zburat la institutul Orl si dupa aspirare, audiograma si consultatie la microscop, am fost certata pt tratamentul meu luat "dupa ureche" ce era sa ma lase fara ureche:).am o ciperca in urechea externa ce mi-a perforat putin timpanul, mi s-a prescris betadine si clotrimazol!
sfatuiesc pe toata lumea sa mearga la medic, frica de doctor se dovedeste de cele mai multe ori mai mare decat problema in sine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Vitamina C previne răceala
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Răceală sau gripă?
  • Afecțiuni cauzate de aerul condiționat
  • Iată care este singurul supliment ce ar putea preveni răceala
  • Alergie sau răceală?
  • Care este singurul supliment de care ai nevoie pentru răceală?
  • Răceală sau gripă? (Ghid simptome)
  •